Jeśli szukasz własnego miejsca, sprawdź, w którym mieście Dolnego Śląska opłaca się zamieszkać

balkony
Dolny Śląsk jest miejscem, w którym rzesza osób pragnie zamieszkać. Kopalnie, fabryki, firmy przyciągają dobrymi pieniędzmi, a miejscowości oryginalną architekturą i dużymi obszarami leśnymi. Które opłaca się wybrać? Lepsze duże czy nieduże?

praca dewelopera
Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie niezwykle chwytliwe stały się mniejsze miasteczka, jak Polkowice, Złotoryja, Świdnica czy Siechnica. Ta ostatnia prężnie się rozwija. Wybudowała Park Wodny, wiele restauracji – miejsca, które przywołują wielu turystów. Są też firmy budujące domy, w których odsetek tych turystów pozostaje już na stałe. Starczy wystukać w wyszukiwarce ‘mieszkania Siechnice’ i znajdzie się gigantyczną ilość propozycji. A tam mieszkanka małe i bardzo duże, jednopokojowe i czteropokojowe, domy jednorodzinne. Wybór wszelaki.

Cena za metraż wciąż jest spora. Dni, w których nabycie swojego kawałka podłogi było proste, przeminęły. Coraz ciężej otrzymać kredyt, a ceny bardzo wzrosły. Mimo wszystko rynek deweloperski trzyma się dobrze. Powstaje coraz większą liczbę kamienic, choć należy przyznać, że przeważają w nich mieszkanka mniejsze. Kupno kilku pokoi częstokroć kosztuje tyle, ile wybudowanie domku. Chętnych na mieszkania nadal jest jednak więcej. Sporo osób sądzi, iż woli kupić gotowe mieszkanie, które po kilku latach zdecydowanie prościej jest odsprzedać. Dodatkowym plusem bywa również bliskość centrum miasta. Pomimo wysokich kwot po wstukaniu ‘mieszkania na sprzedaż Siechnice’, ukaże się mnóstwo zróżnicowanych kwot. Większość zależy od umiejscowienia (jaka ulica – Marcinowska, Bolesława Chrobrego, Prusicka…). Ważne, czy blisko jest przedszkole lub szkoła. I przede wszystkim, czy jest to mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Lokum można poszukiwać przez strony www, ogłoszenia w prasie, czy biura nieruchomości, choć to właśnie wzięcie Internetu sprawia, że najczęstszym wyborem jest wyszukiwarka w komputerze. Oczywiście dobrze byłoby zawczasu zdecydować, co jest dla nas najważniejsze, czego dokładnie poszukujemy i określić wielkość konta bankowego.

Zapewne opłaca się rozpocząć życie w Trzebnicy (nasza strona internetowa) – www.atomdeweloper.pl/kontakt/. To ładne i spokojne miasto. Posiada wiele rozwiniętych obszarów, przyciąga turystów. Nawet mieszkańcy twierdzą, że lubią odwiedzać Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej, Małe Muzeum Ludowe czy Szlak Cysterski. Starczy kupić mieszkanie i zacząć cieszyć się urokami tego miasta.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes