Jeśli zwiedzanie Krakowa to tylko z przewodnikami

Kraków
Kraków to miasto stare i godne, lecz zarazem tętniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, zamierzchłe czasy z nowoczesnością. Wskazane jest tu przybyć i poczuć wyjątkową aurę miejsca. Do Krakowa, grodu o szalenie rozmaitej historii, przez stulecia będącego obserwatorem najwyższych dla Polski zdarzeń, przetaczają się turyści z całego globu. Do zwiedzania Krakowa niezbędny jest przewodnik. Trzeba tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to wiązać z bieganiną po wszystkich zabytkowych położeniach.

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to miasto które, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji niż mogłoby się wydawać. Samotnie możemy czuć się cokolwiek zagubieni, toteż do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy chcą widzieć atrakcyjne zabytki Krakowa, utworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest ośrodkiem cywilizacji, punktem spotkań i imprez, więc należy się tu zatrzymać na dłużej. Do dziś przetrzymały usytuowane na nim Sukiennice, pierwotnie miejsce handlu. W zamkowych wnętrzach czekają na nas liczne ekspozycje, których nie można ominąć zwiedzając Kraków. Dla zaciekawionych: ciekawa strona.

Przewodnik zaprowadzi nas też do katedry, grobowców królewskich, przy których spoziera na nas pełna przeszłość Polski i ogromnego dzwonu Zygmunta, jaki bije wyłącznie przy okazji najdonioślejszych dla kraju i miasta zdarzeń. Wkraczając w zamkowe ściany, wskazane jest udać się również na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego czeluści biegną kręcone producent (zobacz jesion schody) bezpośrednio z zamku na Wawelu. Smocza przepaść to w rzeczywistości pieczara kresowa, wydzielona w części do odwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego zipiąca ogniem to ukochana atrakcja malutkich wędrowców.

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, którzy chcą rzucić okiem na Kraków z góry winni wdrapać się na krakowskie kopce, pełniące role miejsc widokowych. Najistotniejszym i najbardziej specyficznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego szczytu kompletny dziejowy i teraźniejszy Kraków, miejsca obserwowane przedtem, trzeba przyjrzeć się z całkowicie odmiennej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opiszą nam imponujące podania dotyczące tego grodu.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes