Jeżeli myślisz nad wycieczką życia, lecz nie wiesz, jaki kierunek obrać, musisz wyjechać do Azji

wakacje
Azja jest wyjątkowa. To obszar, który wabi swą historią i dziką przyrodą. Ciągle nie do końca zgłębiona, nadal mająca wiele tajemnic, nadal egzotyczna i nadzwyczajna, przyciąga niezliczoną rzeszę turystów. Który kraj wziąć pod uwagę? Gdzie wyruszyć?

Piknikowe wariacje na wakacje
Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Choć w Azji jest wiele wyjątkowych państw, które kuszą oryginalną architekturą i nowoczesnymi centrami, warto ruszyć w głąb szarości. Wycieczka do Kambodży – tak, to jest to. Chociaż wspomniana szarość zdaje się przytłaczająca wiele osób myśli błyskawicznie i kojarzy jedynie w ten sposób: wakacje Kambodża. Dlaczego? Ten kraj i jego obywatele rozbudzają ubolewanie – bieda, ofiary min przeciwpiechotnych, dzieci śpiące po kątach, zmasakrowane przez wojenne walki zabytki. To jednak i zwyczajne życie – gwar, tłum mieszkańców na motorach. I to, co najbardziej zachwyca – dżungla. A w niej hipnotyzujące kamienne świątynie – raj dla turystów i miłośników dziejów. Dodatkowo wioski z domami na palach, targowiska, na których można znaleźć dosłownie wszystko.

Warto pamiętać, że wycieczka do Kambodży to nie nic nieosiągalnego. Istnieje wiele biur
wakacje
Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com

podróży, które organizują tam loty. Turyści trafiają do kurortów umiejscowionych w malowniczym krajobrazie. Cisza i zakamarki, które wręcz trzeba przeszukiwać. Oczywiście dla uwielbiających hałas i gwar idealnym rozwiązaniem jest zwiedzanie stolicy. A tam Pałac Królewski, Narodowe Muzeum Sztuki, restauracyjki, albo słynny odpoczynek dla ciała – masaże. Kambodża nie jest teraz tak rozchwytywana jak pobliska Tajlandia, mimo wszystko nie od dziś kusi tłum turystów. Jeżeli należycie do wspomnianego grona, a nie macie pojęcia, jak ruszyć w podobną wycieczkę, uczyńcie to, co w obecnych czasach jest najprostsze – włącznie komputer.

Starczy wpisać ‘wakacje kambodża’ na ekranie wyświetli się lista stron internetowych. Będą tam firmy podróżnicze oferujące wycieczki i przewodniki, w których pisze się, jak przyszykować się do drogi, co wziąć ze sobą, gdzie wyruszyć, co obejrzeć. Jeśli marzycie o wakacjach innych niż wszystkie, jeżeli chcecie doznać niecodziennych wrażeń, ruszcie do Kambodży – obszaru bólu i piękna.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes