Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

łazienka
Osoby w podeszłym wieku lub niepełnosprawne ruchowo zwykle mogą mieć problemy z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Czasem nawet jest to dla takich ludzi wręcz niemożliwe. Dlatego mieszkania takich ludzi zwykle dostosowuje się do ich potrzeb stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o wygodę, ale też o bezpieczeństwo.

łazienka
Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Ravak kabiny dostępne są w wielu rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, więc każdy wyszuka dla siebie coś odpowiedniego i w stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście, trzeba przygotować się na trochę bałaganu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Doskonała dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika – montowana bezpośrednio na podłodze – żeby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do niej. By można było postawić tego typu kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi – żeby| woda spływała do odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę. Warto zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie zrobione na świetnym poziomie. Więcej tutaj:

łazienki, umywalki, wanny

Kiedy już kabina zostanie zamontowana warto pomyśleć o pewnym istotnym elemencie wyposażenia. Jest to siedzisko prysznicowe. Zwykle przykręcane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasami ma nóżki, można je opuszczać, więc nie zawadza innym lokatorom w używaniu kabiny.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę wodomierze jednostrumieniowe.

Dobrze jest zastanowić się nad tym rozwiązaniem, jeśli któryś z naszych bliskich ma kłopot, by poradzić sobie z używaniem wanny. Oczywiście, remont łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest ważne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie każdemu zwolennikowi takiego tematu. One niewątpliwie też są godne zainteresowania.

Bądźmy mądrzy przed szkodą i nie pozwólmy, by zdarzył się jakiś wypadek. Jeżeli dobrze to rozplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes