Tag Archives: kadry

Najnowocześniejsze narzędzia upraszczające rozliczenia z nabywcami i pracownikami

Współczesna firma niezależnie od tego czym się trudni, w coraz większym stopniu staje się zintegrowana z siecią. Sieć internetowa jest z jednej strony wielką tablicą ogłoszeniową zaś z drugiej strony jest także instrumentem komunikacji, i to bardzo wygodnym. Nie zdumiewa więc fakt, iż firmy wykorzystują go coraz nagminniej w swojej działalności.

Zawiłe przepisy Kodeksu Pracy

W każdej firmie najbardziej cennym zasobem są pracownicy. Inteligentny pracodawca troszczy się o swoich pracobiorców, przykładowo przez szkolenia. To opłacalne dla obydwu stron; pracodawca otrzymuje wykształconego a zatem i sprawniejszego pracownika. Druga strona zdobywa wiedzę która może w znacznym stopniu uprościć pracę. W niektórych dziedzinach aktywności firmy instruktaże powinny wykonywane być cyklicznie, przykładowo tak będzie w przypadku tematów bezpieczeństwa i higieny pracy. W pozostałych działach starczy instruktaż kiedy modyfikują się przepisy.

Z początkiem ciepłych miesięcy urzędy pracy w wielu województwach notują spadek bezrobocia

Z początkiem wiosny urzędy pracy w wielu powiatach notują spadek bezrobocia. Na rynku zatrudnienia pojawią się atrakcyjne ogłoszenia, dotyczące pracy sezonowej. Pośrednicy pracy, zarówno w kraju, jak i na terenie Unii Europejskiej poszukują pracowników czasowych, z reguły do prac fizycznych.

Kiedy masz swoją firmę – z pewnością powinieneś zainwestować między innymi w dobry sprzęt komputerowy

Jeżeli posiadasz swoją firmę, wówczas kategorycznie dobrze zdajesz sobie sprawę z faktu, jak nader istotne jest, aby dobrze zarządzać przedsiębiorstwem na co dzień – nawet jeżeli nie ma Cię akurat w pracy

.

Który typ oprogramowania wskazane jest współcześnie wdrożyć w naszej firmie?

Zastosowanie rozwiązań cyfrowych w rozlicznych sferach naszego życia jest obecnie wielkie. W tym miejscu można zdecydowanie zaryzykować stwierdzeniem, że większość z nas nie wyobraża sobie już swojego wykonywania obowiązków bez wsparcia specjalnych rozwiązań informatycznych.

Coraz większa wagę przykłada się do gospodarowania zasobami ludzkimi. Co to w sumie jest?

Systemy umożliwiające zarządzanie zasobami ludzkimi (z angielskiego Human Resources Management) obejmuje zestaw aplikacji które służą menadżerom do zrealizowania zadań powiązanych z personelem. W naszym świecie wartość firmy stanowią zasoby ludzkie (ZL).

Polityka personalna firmy – dlaczego warto zwrócić uwagę na zarządzanie kapitałem ludzkim

Każdy doświadczony przedsiębiorca jest świadomy, że nie tylko rewelacyjna jakość produktów i ich dystrybucja są kluczowe w znakomitym funkcjonowaniu firmy. Tym, co jest współcześnie najważniejsze, są pracowici, zadowoleni i znakomicie zmotywowani pracownicy – bez nich także te najważniejsze firmy nie mogą działać. Dlatego też nie bez powodu współcześnie zarządzanie bierze pod lupę nie tylko przeróżne kwestie związane z logistyką, ale także na odpowiednim podejściu do relacji, jakie pojawiają się między pracownikami a szefami.