Tag Archives: kadry

Który typ oprogramowania wskazane jest współcześnie wdrożyć w naszej firmie?

Zastosowanie rozwiązań informatycznych w rozlicznych dziedzinach naszego życia jest dzisiaj ogromne. W tym miejscu można śmiało zaryzykować określeniem, że większa część z nas nie wyobraża sobie już swojego piastowania obowiązków bez wsparcia zaawansowanych rozwiązań informatycznych.

Najnowocześniejsze narzędzia upraszczające rozliczenia z nabywcami i pracownikami

Współczesna firma niezależnie od tego czym się zajmuje, w coraz większym stopniu staje się zintegrowana z siecią. Internet jest z jednej strony olbrzymią tablicą ogłoszeń zaś z drugiej strony jest też instrumentem komunikacji, i to niezwykle przydatnym. Nie dziwi zatem fakt, że firmy wykorzystują go coraz częściej w swojej aktywności.

Z początkiem ciepłych miesięcy urzędy pracy w wielu województwach notują spadek bezrobocia

Z nastaniem wiosny pośrednicy w wielu regionach notują wzrost zatrudnienia. Na rynku zatrudnienia pojawią się ciekawe oferty, dotyczące pracy sezonowej. Pośrednicy pracy, zarówno w kraju, jak i na terenie Unii Europejskiej poszukują pracowników sezonowych, z reguły do prac fizycznych.

Polityka personalna firmy – dlaczego warto zwrócić uwagę na zarządzanie kapitałem ludzkim

Każdy wytrawny człowiek biznesu ma świadomość, że nie tylko doskonała jakość usług i ich dystrybucja są istotne w dobrym funkcjonowaniu firmy. Tym, co jest w dzisiejszych czasach najważniejsze, są pracowici, usatysfakcjonowani i dobrze zmotywowani pracownicy – bez nich również te najważniejsze firmy nie mogą istnieć. Dlatego też nie bez powodu współcześnie zarządzanie bierze pod lupę nie tylko rozmaite kwestie związane z logistyką, lecz także na odpowiednim podejściu do relacji, jakie zachodzą między pracownikami a szefami.

Kiedy masz swoją firmę – z pewnością powinieneś zainwestować między innymi w dobry sprzęt komputerowy

Jeżeli masz własną firmę, wówczas zdecydowanie doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, jak mocno ważne jest, aby mądrze zarządzać firmą na co dzień – nawet kiedy nie ma Cię akurat w pracy

.

Coraz większa wagę przykłada się do gospodarowania zasobami ludzkimi. Co to w sumie jest?

Systemy umożliwiające zarządzanie zasobami ludzkimi (z angielskiego Human Resources Management) obejmuje zestaw aplikacji które służą menadżerom do realizacji zadań związanych z personelem. W obecnym świecie koszt firmy obejmują zasoby ludzkie (ZL).

Zawiłe przepisy Kodeksu Pracy

W każdym przedsiębiorstwie najbardziej cenionym zasobem są pracownicy. Mądry chlebodawca troszczy się o swoich pracobiorców, przykładowo poprzez szkolenia. Jest to opłacalne dla obu stron; pracodawca otrzymuje wyedukowanego a zatem i sprawniejszego pracownika. Druga strona zdobywa wiedzę jaka może w znacznym stopniu uprościć pracę. W niektórych dziedzinach działalności firmy szkolenia powinny być wykonywane cyklicznie, dla przykładu tak będzie w przypadku tematów BHP. W pozostałych działach starczy szkolenie gdy modyfikują się przepisy.