Tag Archives: kadry

Coraz większa wagę przykłada się do gospodarowania zasobami ludzkimi. Co to w sumie jest?

Systemy umożliwiające zarządzanie zasobami ludzkimi (z angielskiego Human Resources Management) obejmuje zestaw aplikacji które służą menadżerom do realizacji zadań związanych z personelem. W obecnym świecie koszt firmy obejmują zasoby ludzkie (ZL).

Polityka personalna firmy – dlaczego warto zwrócić uwagę na zarządzanie kapitałem ludzkim

Każdy wytrawny biznesmen jest świadomy, że nie tylko wysoka jakość produktów i ich dystrybucja są istotne w znakomitym prosperowaniu firmy. Tym, co jest w dzisiejszych czasach najważniejsze, są pracowici, usatysfakcjonowani i znakomicie zmotywowani podwładni – bez nich nawet najważniejsze firmy nie mogą funkcjonować. Dlatego nie bez powodu w dzisiejszych czasach zarządzanie bierze pod uwagę nie tylko różnorodne kwestie związane z logistyką, ale także na odpowiednim podejściu do relacji, które zachodzą między personelem a szefami.

Zawiłe przepisy Kodeksu Pracy

W każdym przedsiębiorstwie najbardziej cenionym zasobem są pracownicy. Mądry chlebodawca troszczy się o swoich pracobiorców, przykładowo poprzez szkolenia. Jest to opłacalne dla obu stron; pracodawca otrzymuje wyedukowanego a zatem i sprawniejszego pracownika. Druga strona zdobywa wiedzę jaka może w znacznym stopniu uprościć pracę. W niektórych dziedzinach działalności firmy szkolenia powinny być wykonywane cyklicznie, dla przykładu tak będzie w przypadku tematów BHP. W pozostałych działach starczy szkolenie gdy modyfikują się przepisy.

Kiedy masz swoją firmę – z pewnością powinieneś zainwestować między innymi w dobry sprzęt komputerowy

Jeśli masz własną firmę, wówczas na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest, aby mądrze zarządzać zakładem na co dzień – nawet kiedy nie ma Cię akurat w pracy

.

Z początkiem ciepłych miesięcy urzędy pracy w wielu województwach notują spadek bezrobocia

Z początkiem ciepłych miesięcy urzędy pracy w wielu regionach notują spadek bezrobocia. Na rynku pracy pojawią się atrakcyjne oferty, dotyczące pracy czasowej. Pośrednicy pracy, zarówno w kraju, jak i na terenie Unii Europejskiej szukają pracowników czasowych, głównie do prac fizycznych.

Najnowocześniejsze narzędzia upraszczające rozliczenia z nabywcami i pracownikami

Współczesna firma niezależnie od tego czym się trudni, w coraz większym stopniu staje się zintegrowana z siecią. Sieć internetowa jest z jednej strony wielką tablicą ogłoszeniową zaś z drugiej strony jest także instrumentem komunikacji, i to bardzo wygodnym. Nie zdumiewa więc fakt, iż firmy wykorzystują go coraz nagminniej w swojej działalności.

Który typ oprogramowania wskazane jest współcześnie wdrożyć w naszej firmie?

Zastosowanie rozwiązań cyfrowych w rozlicznych sferach naszego życia jest obecnie wielkie. W tym miejscu można zdecydowanie zaryzykować stwierdzeniem, że większość z nas nie wyobraża sobie już swojego wykonywania obowiązków bez wsparcia specjalnych rozwiązań informatycznych.