Tag Archives: kafelki

Czasy kafli i płytek

Każdy z nas wspomina czasy, kiedy na remont kuchni czy łazienki musieliśmy oszczędzać fundusze przez 20 lat. Dostęp do artykułów do wykończenia był bardzo ograniczony – boazeria na ścianach czy kasetony na suficie były szczytem luksusu. Zakupy w współczesnym supermarkecie budowlanym przyprawi wielu o ból głowy. Ozdobienie podłóg czy nietuzinkowe ich wykończenie uzależnione jest jedynie od zasobności naszego portfela oraz naszej pomysłowości.

Jak się przygotować do remontu łazienki, jak najlepiej rozplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do urządzenia pomieszczenie w domu, pomimo że będzie zajmować najmniejszą powierzchnię. Jednak jej całkowity remont wiąże się z kilkoma dniami robót i wydatkami przynajmniej kilkunastu tysięcy. Dużą część wydatków będzie zajmowała robocizna, zwłaszcza jeśli początkowo niezbędne jest pozbycie się starych płytek, również nowe płytki będą kosztować okrągłą sumę. Do tego dojdzie montaż instalacji, kupno WC, umywalki i wanny, a także wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Stawiamy swój wyśniony budynek mieszkalny – wszystko co powinno się wiedzieć w tym temacie.

Wielu ludzi marzy o swoim domu, i sporo z nich w pewnej chwili te marzenia zaczyna realizować. Tak naprawdę czasami dużo drożej może wyjść kupienie niewielkiego mieszkanka w większej miejscowości, niż wybudowanie niewielkiego domu na peryferiach. Oczywiście wyprowadzka dwadzieścia kilometrów poza miasto będzie się wiązać z koniecznymi dojazdami, ale jednak będzie się całkowicie niezależnym i ma się własny kawałek działki.

Sklep z elementami do budowy domu

Ani budowa obiektu ani renowacja nie odbędzie się bez odpowiednich elementów. Są to równie ważne elementy co osoby, które określone czynności mają wykonywać. I podobnie jak ludzie powinni być doświadczonymi fachowcami, tak również akcesoria muszą być na wysokim poziomie. Przy budowie domu występują takie elementy, na których nie warto oszczędzać, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z elementami konstrukcyjnymi.