Tag Archives: kafelki

Jak się przygotować do remontu łazienki, jak najlepiej rozplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do wyremontowania domowe pomieszczenie, mimo że będzie zajmować najmniejszą powierzchnię. Lecz jej całkowity remont będzie się wiązał z kilkoma dniami robót i kosztami co najmniej kilkunastu tysięcy. Sporą część wydatków będzie zajmowała robocizna, zwłaszcza jeżeli początkowo niezbędne jest pozbycie się starych płytek, również nowe płytki kosztują okrągłą sumę. Do tego dojdzie położenie wszystkich instalacji, kupno WC, umywalki i wanny, oraz wszystkich potrzebnych drobiazgów.

Stawiamy swój wyśniony budynek mieszkalny – wszystko co powinno się wiedzieć w tym temacie.

Wiele osób myśli o własnym domu, i wielu z nich w pewnej chwili te marzenia zaczyna zrealizować. Tak naprawdę czasami znacznie drożej może wyjść zakupienie niedużego mieszkania w większej miejscowości, niż postawienie niedużego domu na peryferiach. Oczywiście wyprowadzka kilkanaście kilometrów za miasto wiąże się z koniecznymi dojazdami, lecz jednak będzie się zupełnie niezależnym i ma się własny kawałek działki.

Czasy kafli i płytek

Każdy z nas wspomina chwile sprzed kilkunastu lat, kiedy na remont kuchni czy łazienki trzeba było oszczędzać środki przez 20 lat. Dostęp do materiałów do wykończenia był skromny – boazeria na ścianach czy kasetony na suficie były oznaką dobrobytu. Wizyta w nowoczesnym markecie remontowo – budowlanym przyprawi niejednego o ból głowy. Udekorowanie podłóg czy oryginalne ich wykończenie uzależnione jest tylko od naszych funduszy oraz naszej pomysłowości.

Sklep z elementami do budowy domu

Ani budowa obiektu ani renowacja nie odbędzie się bez odpowiednich elementów. Są to równie ważne elementy co osoby, które określone czynności mają wykonywać. I podobnie jak ludzie powinni być doświadczonymi fachowcami, tak również akcesoria muszą być na wysokim poziomie. Przy budowie domu występują takie elementy, na których nie warto oszczędzać, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z elementami konstrukcyjnymi.