Tag Archives: kafelki

Czasy kafli i płytek

Każdy z nas wspomina chwile sprzed kilkunastu lat, kiedy na remont kuchni czy łazienki trzeba było oszczędzać środki przez 20 lat. Dostęp do materiałów do wykończenia był skromny – boazeria na ścianach czy kasetony na suficie były oznaką dobrobytu. Wizyta w nowoczesnym markecie remontowo – budowlanym przyprawi niejednego o ból głowy. Udekorowanie podłóg czy oryginalne ich wykończenie uzależnione jest tylko od naszych funduszy oraz naszej pomysłowości.

Stawiamy swój wyśniony budynek mieszkalny – wszystko co powinno się wiedzieć w tym temacie.

Wiele osób marzy o swoim domu, i sporo z nich w pewnym momencie te marzenia zaczyna zrealizować. W praktyce czasami znacznie drożej wyjdzie zakupienie niewielkiego mieszkanka w większej miejscowości, niż postawienie niewielkiego domu na peryferiach. Oczywiście wyprowadzka kilkanaście kilometrów za miasto będzie się wiązać z koniecznymi dojazdami, ale jednak jest się całkowicie niezależnym i ma się własny kawałek ziemi.

Jak się przygotować do remontu łazienki, jak najlepiej rozplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do urządzenia pomieszczenie w domu, pomimo że będzie zajmować najmniejszą powierzchnię. Jednak jej całkowity remont wiąże się z kilkoma dniami robót i wydatkami przynajmniej kilkunastu tysięcy. Dużą część wydatków będzie zajmowała robocizna, zwłaszcza jeśli początkowo niezbędne jest pozbycie się starych płytek, również nowe płytki będą kosztować okrągłą sumę. Do tego dojdzie montaż instalacji, kupno WC, umywalki i wanny, a także wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Sklep z elementami do budowy domu

Ani budowa obiektu ani renowacja nie odbędzie się bez odpowiednich elementów. Są to równie ważne elementy co osoby, które określone czynności mają wykonywać. I podobnie jak ludzie powinni być doświadczonymi fachowcami, tak również akcesoria muszą być na wysokim poziomie. Przy budowie domu występują takie elementy, na których nie warto oszczędzać, zwłaszcza gdy ma się do czynienia z elementami konstrukcyjnymi.