Tag Archives: kąpiele

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Kubę? Wybieramy jedną z najpopularniejszych wysp karaibskich.

Kuba to uroczo położona i jedna z największych wysp na Morzu Karaibskim. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zajrzenia choćby na chwilę) to Santiago de Cuba, Santa Clara i kojarzone z amerykańską bazą Guantanamo. Jej ciekawa i burzliwa historia a także specyficzny, słoneczny i duszny klimat, zachęcają do spędzenia tam długiego urlopu w rozpalających rytmach Buena Vista Social Club, a świetnie zachowana kolonialna architektura stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji tej wyspy.

Zadbaj o siebie w trakcie wakacyjneej podróży

Okres letni to dla większości z nas doskonała okazja, by wreszcie zadbać o własne zdrowie, także psychiczne. Zazwyczaj, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie posiadamy najzwyczajniej czasu, aby w odpowiedni sposób zająć się sobą. W dodatku, jesteśmy cały czas narażeni na stresujące sytuacje, które źle odbijają się na naszym samopoczuciu. Nasza codzienna dieta pozostawia wiele do życzenia. Zapewniamy naszym komórkom za mało koniecznych witamin i minerałów, przez co czujemy się przemęczeni. Także z tego powodu łatwiej zapadamy na sezonowe choroby.

Tatry zapraszają

Nasze polskie Tatry zazwyczaj są kojarzone z Zakopanem, lecz w na Podhalu można napotkać parę innych miejscowości, które warto odwiedzić w wakacje. Omawiamy dwa najbardziej interesujące punkty, które rekomendujemy w tegoroczne lato.