Każdy z nas może pomóc – zorientuj się, jak przekazać jeden % swojego podatku?

Pomaganie innym to nadzwyczaj istotny element naszego codziennego życia. O ile nie sprawia nam kłopotu pomoc bliskim, gdyż zawsze możemy im pomóc w remoncie mieszkania czy pożyczyć albo nawet dać drobną sumę, jeżeli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze wiemy, w jaki sposób udzielić wsparcia innym osobom. A jest na to naprawdę łatwa metoda – można dać jeden procent swojego podatku robiąc rozliczenie roczne, do jakiego każdy podatnik jest zobowiązany. Co dokładnie trzeba zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana i nie powinna zrobić kłopotu nawet podatnikowi rozliczającemu się po raz pierwszy w swoim życiu. Wystarczy bowiem, iż w zeznaniu podatkowym, które uzupełnia, w odpowiednim miejscu wpisze numer – czytaj tutaj -> scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS konkretnej organizacji. Jeśli rozliczeniem zajmuje się inna osoba, trzeba jej zapisać taki numer, aby wiedziała, jaki rachunek bankowy wpisać w tym okienku. Czym jest numer – zobacz naszą propozycję – http://scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS? To numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, jaki przydziela się wszystkim organizacjom czy instytucjom. By skontrolować wykaz organizacji wymagających wsparcia finansowego, warto jest odwiedzić witrynę internetową Ministerstwa Pracy. Tam udostępniony oraz ciągle aktualizowany jest taki wykaz, zatem decydując się na jedną z organizacji z niniejszego spisu, będziesz pewny, iż gotówka trafi na odpowiednie konto. Aby wszystko było przeprowadzone zgodnie z procedurami, należy w wyznaczonym terminie złożyć swoje rozliczenie bądź o czasie dokonać korekty, gdy pojawiły się jakieś błędy. Mamy na to 2 miesiące, w przeciwnym razie wpisana organizacja nie dostanie od nas wsparcia finansowego. Organizacja może dowiedzieć się, kto dał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zakreślając odpowiednie okienko w deklaracji podatkowej – więcej pod tym adresem.

dowiedz się szczegółów

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już wiesz, jak przekazać 1 % podatku. W każdym roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wskazanej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwe, że ktoś już poprosił cię o wsparcie na konkretną organizację, jeżeli nie, możesz samemu poszukać instytucji, której konto chciałbyś chociaż w ten niepotrzebujący wysiłku sposób zasilić. Za rok można wybrać inną grupę osób, które również potrzebują pomocy, gdyż takich organizacji jest w kraju naprawdę dużo.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes