Kiedy ma zastosowanie dermatologia estetyczna?

dziewczyna
Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego typu zapytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te kwestie na wesoło to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy pożądamy to, czy nie, aparycja jest dość istotny i implikuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy absurdalnie dążą, ale o pewnych szczegółach w wyglądzie, które nas denerwują i wolelibyśmy je zmienić. Z takimi właśnie wyzwaniami zmaga się dermatolog estetyczny.

dziewczyna
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na wstępie powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co tradycyjnie definiowana dermatologia. Ta druga jest konieczna, kiedy mamy przypadłości skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i znaczące dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się jednak, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, poprawiającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowatorska dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich zabiegach w okresie PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z pieniędzmi i możliwością podróży za granicę, bo wyłącznie tam było to na porządku dziennym. naszych czasach dermatologia – http://englander.com.pl/ – estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. Szczególnie jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zwłaszcza, jak na stolicę przystało zapewnia największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej.

najważniejszą filozofią działania dermatologii estetycznej jest poprawa własnego wyglądu szaty zewnętrznej, nie jest to jednak operacja plastyczna, podczas której ingerencja chirurgiczna jest nieporównywalnie większa. Pokutuje atoli w wielu pogladach mieszanie tych pojęć, tak jakby te dwie dziedziny, te dwie nazwy wymawiało się zamiennie. Jest to duży błąd i skrót myślowy. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa ludzi bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby buzia była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych takich, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną zmianę, bo np. nos jest trochę skrzywiony. Nie musi pytać nikogo o pozwolenie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom wiele zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną ponętność – zobacz informacje na

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes