kierowanie domem, zintegrowany dom – jak to działa?

Współczesne tempo życia przymusza nas do dosięgania po narzędzia, jakie upraszczają wykonywanie codziennych funkcji, zezwalające oszczędzić czas i pieniądze. Nowoczesne techniki i automatyzacja procesów towarzyszą nam nie tylko w pracy, lecz też w domu. Choć każdy wie, że podwyższają wygodę i bezpieczeństwo użytkowników, gwarantują sterowanie domem i dozorowanie zużycia energii elektrycznej i mediów, wspierają zarządzanie budowlą i obsługę alternatywnych źródeł energii, nadal postrzegane są jak luksus i w krajowych domach i mieszkaniach napotykany jest nieczęsto.

budowa domu

Autor: Brett and Sue Coulstock
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z funkcji zazwyczaj realizowanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem. Wskazane jest skorzystać z potencjału wyłączania go w całym mieszkaniu jednym przyciskiem, kiedy wszyscy wychodzą. W mieszkaniach, w jakich instalowany jest system inteligentny dom (zobacz domy z gotowych elementów cena) nie ma mowy o niekoniecznych stratach energii.

Jeżeli znajdujący się tutaj wpis Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik – zobaczysz tam użyteczny tekst (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-swieta-katarzyna/), który zapewne uznasz za wartościowy.

Mieszkańcy mogą porządnie programować ogrzewanie czy światło, dostrajając je do własnych potrzeb. Jeśli nie ma ich w mieszkaniu, system optymalizuje prace narzędzi grzewczych i wyklucza te niepotrzebnie pracujące. W godzinach nocnych obniża temperaturę, wyłącza oświetlenie, zasłania rolety.

Nasilenie ogrzewania przystosowuje do zmieniającej się pogody. Sterowanie domem jest komfortowe i znacznie prostsze, kiedy wkomponuje się zarządzanie rozmaitymi sprzętami, aby zminimalizować ilość czynności nieodzownych do ich obsługi i połączonych z nadzorem nad nimi. Realne jest wykonanie takiego systemu na bazie instalacji alarmowej z zagospodarowaniem jej sensorów, manipulatorów i centrali. Program jest w stanie sterować również odbezpieczeniem okien.

Po zainstalowaniu siłowników wystarczy przycisnąć guzik, aby uchylić jedno z nich, bądź kilka równocześnie, nawet nie wstając z posłania. Wychodząc z domu, nie trzeba kontrolować, czy każde pozostały zamknięte, bowiem sterująca nimi centrala alarmu zrobi to za nas i jeśli jest taka potrzeba, zamknie je za pomocą siłowników. Korzyści finansowe związane z mniejszym zużyciem prądu w domu to jeden z ważniejszych elementów inspirujących do inwestowania w energooszczędne rozwiązania.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes