Tag Archives: Kierownicy

Jak sprawnie i prosto zarządzać zasobami biblioteki?

Biblioteka to instytucja, której działanie uzależnione jest od dużej liczby różnorodnych elementów. Z pewnością w instytucji tej najważniejsi są czytelnicy, którzy przychodzą po książki. Wielu ludziom może się jednak wydawać, że kierowanie organizacją taką jak biblioteka jest łatwe i nie wymaga wielkiego wysiłku. Tymczasem w sumie całe działanie instytucji i jej istnienie zależy od sposobu zarządzania. Jest to ważne zwłaszcza obecnie, gdy poziom czytelnictwa ciągle spada, a co za tym idzie coraz mniejsza liczba ludzi odwiedza biblioteki.

Jeżeli posiadasz w planie własny, mniejszy lub większy biznes, bądź pragniesz uskutecznić swoją działalność, dowiedzieć się nieco więcej o prowadzeniu firmy – zainwestuj swój czas i pieniądze w Lean Szkolenia.

Kapitalizm w Polsce zdobywa swoje apogeum. Ciągle tworzą się mniejsze lub większe firmy, współprace. Każdy potencjalny właściciel rozpoczyna od niczego. Wielokrotnie brakuje wiadomości, praktyki młodszym, zapalonym aktywistom, którzy marzą o sławnej i dobrze prosperującej firmie.

W jaki sposób radzić sobie w dobie kryzysu?

Szalejący na całym świecie kryzys bardzo szkodzi właścicielom najróżniejszych firm. Dzisiejsze czasy nie są dla nich za bardzo łaskawe. Wielu ludzie, w trosce o domowy budżet, zdecydowanie ucina wszystkie zbędne koszty. Nie jest zatem łatwo dotrzeć do potencjalnego klienta nawet wyjątkowo atrakcyjną reklamą. Klienci nie dają się teraz złapać jedynie na spektakularne zniżki cen. Wymagają oni profesjonalnego podejścia. Jeżeli zatem zależy nam na przyszłości naszej działalności, musimy prędko zlecić consulting.