Kierunek Warmia i Mazury, czyli jak spędzić urlop w krainie wielkich jezior

Mazury, jezioro
Upragnione wakacje to idealny pretekst do tego, aby odwiedzić północno-wschodnią część Polski, czyli województwo warmińsko-mazurskie, inaczej zwane krainą tysiąca jezior. Tak naprawdę, na Mazurach jezior znajduje się dużo więcej. Lecz co warto zobaczyć, gdzie pojechać?

Jezioro, Mazury
Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością wielka liczba zbiorników wodnych wabi wielu amatorów odpoczynku nad wodą i miłośników sportów wodnych. Oprócz jezior, w tym zakątku Polski można znaleźć również inne atrakcje warte zobaczenia. Turystyka stanowi prężną gałąź gospodarki regionu i jest bardzo rozwinięta, więc każdy znajdzie ofertę dla siebie. Dla osób, które preferują wypoczynek na łonie natury, można zaproponować by zatrzymały się w mniejszej miejscowości mniej obleganej przez turystów. W ten sposób bardziej można obcować z naturą, a zarazem lepiej poznać tutejsze tradycje i kulturę ludową.

W regionie znajduje się wiele atrakcji. To właśnie tam znajduje się niewielka wieś Grunwald znana każdemu Polakowi z historycznej bitwy, w której to w 1410 roku wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków. Jest to niebywała atrakcja dla miłośników rycerstwa, szczególnie 15 lipca w czasie corocznej inscenizacji pola walki, na której pojawiają się liczne bractwa rycerskie nie tylko z naszego kraju, ale i zagraniczne. Na amatorów odrobinę bardziej współczesnych nam militariów czeka tak zwany Woflsschanze, czyli kwatera główna Hitlera. Sukces naszego wyjazdu w dużej mierze jest zależny od porządnego hotelu Planując urlop należy przeprowadzić niewielki rekonesans.

hotel
Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Wpiszmy do wyszukiwarki hasła: „hotel Olsztyn” albo „hotele Olsztyn”. Dzięki temu sprawdzimy, jakie oferty są najciekawsze. Dzięki frazie „Hotel Olsztyn” będziemy mogli porównać ze sobą ceny a także komfort pokoi. Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania, jakie spełni nasze oczekiwania, wpiszmy do sieci hasło: „hotele Olsztyn”. Powinno wyświetlić się o wiele więcej atrakcyjnych ofert. Skrupulatnie przeanalizujmy każdą z nich. Jeśli jedziemy na urlop z dziećmi, wtedy musimy zadać o to, by hotel posiadał atrakcje dla najmłodszych, np. plac zabaw, zjeżdżalnie, trampolinę, etc. W wypadku, kiedy zależy nam na pełnym relaksie, zdecydujmy się na SPA. Natomiast jeżeli chcemy odwiedzić okoliczne kluby lub dyskoteki, postawmy na hotel (coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALBATROS-AQUA-PARK-RESORT/19941/40-260832-24FF.html) w środku miasta. Pamiętajmy o tym, że na wakacje najczęściej możemy sobie pozwolić raz w roku. Wszystko więc powinno być idealne!

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes