Kieszonkowy przewodnik po współczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych dziś przy wznoszeniu jednorodzinnych domów

budowa domu
Dom to budynek, który nie dość, że powinien być wzniesiony na wytrzymałych fundamentach, to dodatkowo sam ma wytrzymać setki lat, mimo tego że przecież jest wystawiony na działanie niszczycielskich sił przyrody. Wydaje się, że najbardziej wytrzymałym surowcem pozostaje cegła, pustak lub po prostu kamień, lecz w XXI-wiecznym budownictwie wykorzystuje się szereg innych, tak samo trwałych prefabrykatów. Choćby najzwyklejsze szkło po stosownej obróbce staje się mocne niczym stal i już tej chwili szklane ściany zdobią fronty niektórych budynków.

budowa domu
Drewno jest surowcem łatwopalnym i poza tym planując zbudować z niego mały dom, wprzódy trzeba wspomniany surowiec odpowiednio zaimpregnować, aby przedłużyć jego trwałość. W kraju działają przedsiębiorstwa, które sprzedają projekty tych domów, jak również świadczą fachowe usługi budowlane. Dzięki użyciu nowoczesnych technologii domek parterowy albo dwukondygnacyjny jest bardzo ciepły i komfortowy. Wydawać by się mogło, że zwykły styropian nadaje się tylko do ocieplania, lecz dziś jest wykorzystywany również do wznoszenia samych ścian, por. styropian klinowy. Kształtki styropianowe wypełniane betonem stają się rewelacyjnym materiałem budowlanym.

Dzięki takiej nietradycyjnej technice można wznieść praktycznie wszystkie części konstrukcji, w tym również i fundamenty. Ściany są trwałe, a dodatkowo pamiętajmy, że styropian jest doskonałym izolatorem, zatem w domu z pewnością będzie ciepło nawet w trakcie srogiej zimy. Natomiast ci gospodarze, którzy remontują pięćdziesięcioletni dom mogą np. zakupić kliny styropianowe ( styro-papa.pl/pl/styropapa/ ) i wykorzystując mniej szablonowe technologie odwodnić płaski dach czy przeprowadzić jego izolację. Nie jest tajemnicą fakt, że technologie znane średniowiecznym budowniczym nie odeszły tak całkiem do przeszłości. Doskonałym argumentem ilustrującym powyższą tezę może być choćby to, że domy z gliny oraz słomy są nadal wznoszone. styropian – (więcej pod tym linkiem)

płyty styropianowe
I jeśli ktoś nie miał świadomości, że w sprzedaży dostępne są różnej wielkości kształtki styropianowe, to tym bardziej będzie zaskoczony, gdy w sieci znajdzie artykuł przedstawiający korzyści wynikające z posiadania niezwykłego domu z gliny. Chociaż o wspomnianym obiekcie myślą głównie właściciele działek budowlanych na terenach atrakcyjnych turystycznie, którzy pragnąć mieć piękny domek letniskowy, to jednakże możliwość spędzenia przynajmniej kilku dni w domu postawionym w 100 procentach z ekologicznych budulców jest bardzo kusząca niemalże dla każdego.

Sprawdź również:

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes