Jakiego typu sprawy możemy się zgodzić dla naszego pracodawcy?

Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie
Obecnie praca w firmie to już nie tylko przychodzenie na swoją zmianę od 8 do 16 i czekanie na ostatni dzwonek i rozwiązanie z pracy. W dobie Internetu, masowych mediów i natychmiastowej komunikacji każda pracująca osoba reprezentuje swoją markę również po pracy, zwłaszcza, jeśli będzie na wyższym albo managerskim stanowisku.

Spędzając sporo czasu w necie warto namyślić się dwa razy, lub rzeczy które publikujemy i piszemy nie będą w jakikolwiek sposób niekorzystne dla naszej firmy i lub nasza postawa nie stawia jej w złym świetle. Należy jednak wiedzieć też, jakie mamy prawa jako pracownicy i jakiego typu obowiązki ma nasz pracodawca wobec swoich pracowników.
pieniądze - widok
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo częstym przypadkiem nadużyć ze strony pracodawców jest wykorzystywanie na stronie firmowej i materiałach reklamowych polskich fotografii. Do tego niezbędna będzie zgoda na zastosowanie wizerunku podpisana poprzez pracownika. Tylko wtedy pracodawca jest mógł w pełni legalnie wykorzystywać nasz wizerunek do reklamy własnej przedsiębiorstwa. Dzięki czemu będziemy mogli posiadać wpływ na to, w których miejscach pojawią się własne fotografie. Jeżeli jednakże nie mamy ochoty upubliczniać naszego wizerunku , to nie ma obowiązku podpisywania tej zgody, a raz podpisaną zawsze można wycofać.
Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie
Autor: UBM
Źródło: UBM
Kolejnym niejednokrotnie pomijanym aspektem przy zatrudnieniu jest kwestia podań o pracę. W dobie pisania CV będzie to dokument już nieco przestarzały, jednak w pewnych zawodach ciągle stosowany. Warto przed napisaniem tego podania zobaczyć, niczym wygląda wzór podania o pracę , by złożyć u naszego pracodawcy dobrze wypełniony dokument.
Jak wygląda sprawa z pracpodatek (czytaj też podanie o prace)ch?
Nadgodziny to oczywiście temat drażliwy dla wszelkiego pracownika.

Korci Cię, żeby napisać szczerą opinię pod przeczytanym tekstem? Miej na uwadze to, że każdy komentarz z www będzie przez nas przeczytany z chęcią.

Większość z nas nie przepada za za długim siedzeniem w firmie. Dlatego prawo zatrudnienia niezwykle precyzyjnie określa, kiedy pracodawca potrafi poprosić pracownika o pracę w nadgodzinach i w jaki sposób ma być wypłacane za to wynagrodzenie. Sytuacjami szczególnymi dla zatrudnienia w nadgodzinach będzie na przykład remanent w markecie, koniec okresu rozliczeniowego w księgowości lub sprawa kryzysowa na rynku.

Kończąc, idąc do zatrudnienia warto znać własne prawa.

Im więcej wiemy o prawie zatrudnienia, takim lepiej powinniśmy się poruszać w negocjacjach z pracodawcą. W końcu idea nieznajomość prawa szkodzi ciągle jest prawdziwa. Nie wolno jednak popadać ze skrajności w skrajność. Nasz pracodawca to też człowiek i od czasu do czasu można zrobić dla niego zwykła, ludzką przysługę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes