Kilka pomysłów na wyjątkowe, egzotyczne wakacje, co interesującego zaproponować mogą turystom Meksyk i Dubaj.

Bardzo dynamiczny rozwój sieci lotniczych sprawił, że dalekie, dotychczas możliwe tylko dla wybranych zaczęły być w zakresie możliwości większej ilości turystów. Po Europie latać już można są symboliczną złotówkę, sporo spadły też ceny miejsc bardziej odległych. Sprawiło to dynamiczny wzrost popularności dalekich, egzotycznych krajów, do jakich coraz więcej rodzajów udaje się na wczasy. Bez wątpienia jest sporo plusów takich wyjazdów, po pierwsze ma się tam zagwarantowaną wspaniałą aurę i wiele atrakcji. Pomysły na takie podróże są bardzo różne.

wakacje w Meksyku

Źródło: pixabay.com
Dużą popularnością zaczęła się cieszyć Afryka, w tym egzotyczne i jednocześnie ekskluzywne wakacje Dubaj. Kraj ten początkowo czerpał korzyści z ropy naftowej, jednak w pewnej chwili zaczął iść w kierunku zostania międzynarodowym centrum turystyki i handlu. A że włodarze nie żałowali pieniędzy, to i w Dubaju pojawiło się wiele atrakcji, przyciągających bez przerwy setki tysięcy turystów. Znajduje się tam najbardziej elegancki hotel świata, wspaniałe miasto wybudowane na wyspach, a nawet stok narciarski na środku pustyni.

W zupełnie drugiej strony świata położony jest następny coraz chętniej wybierany kraj na wakacyjne wyjazdy, to znaczy Meksyk. Niejednej osobie kraj ten będzie się kojarzyć z przestępczością i wojnami gangów narkotykowych, lecz w rzeczywistości jest to miejsce wspaniałych mieszkańców i jeszcze bardziej niezwykłej flory – taki właśnie jest Meksyk Wycieczki dla niejednej osoby będą się jednak kojarzyć ze wspaniałymi plażami i niesamowitym podwodnym światem.

Inni zachwycą się niezbadanym światem Majów, ich niezwykłą cywilizacją i zabytkami, które pozostały po nich. Z kolei jeszcze inni będą chcieli zobaczyć Kryształową Jaskinię, najwyższy most na świecie lub też niezwykłe, naturalne studnie z wodą. Meksyk oferuje taką ilość atrakcji, że nawet kilkutygodniowy urlop byłby zbyt krótki, żeby oglądnąć to wszystko. Wycieczki (santorini all inclusive ecco holiday) do Meksyku sprzedawane są przez coraz więcej biur podróży. Ze względu na dużą odległość koszty nie są najmniejsze, lecz mimo wszystko miejsce to cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes