Category Archives: organizacja

Kłopoty, jakie się pojawiają przy bardziej dynamicznym rozwoju firm, jakie będzie znaczenie właściwego zarządzania zespołem pracowników.

Zakładając firmę duża część właścicieli na początku bardzo dużo pracuje samemu, z czasem być może pojawiają się pierwsi zatrudnieni. Na dalszych etapach wzrostu jest ich znacznie więcej, aż w pewnym momencie dochodzi się do sytuacji, gdy dotychczasowe techniki zarządzania przestają spełniać swoje zadanie.

Interesujące sprawy dla pracowników.

W artykule omówione zostaną ciekawe kwestie dla pracowników. W artykule opisana zostanie homologacja, wolne za nadgodziny oraz kwestia vat-u usług budowlanych. Homologacja jest to pozwolenie na użytkowanie urządzenia na terytorium kraju, które wydaje pozwolenie, przyznawane przez daną instytucję. Użytkowanie sprzętu, który nie posiada pozwolenia powoduje, że za uszkodzenia albo szkody spowodowane korzystaniem ze sprzętu odpowiada użytkownik.

Jeżeli niedawno zostałeś wykwalifikowanym biznesmenem, pragniesz teraz założyć dobrze prosperującą firmę – warto zastanowić się wcześniej nad dobrym miejscem marki

System kapitalistyczny w Naszym kraju osiąga swoje apogeum. Pojawia się dużo możliwoci. Ilość niepaństwowych przedsiębiorstw, działalności i zespołów wzrasta z każdym rokiem . Działamy samoistnie, chcemy być niezależni, niekontrolowani.

Aktywne realizowanie celów dzięki fachowym szkoleniom Lean Six Sigma

Szkolenie Lean Six Sigma niewątpliwie jest jednym z najskuteczniejszych szkoleń pozwalających na ulepszanie procesów, dzięki temu szkoleniu realne jest pozyskanie znakomitych wyników i doskonałych wyników jeżeli chodzi o poprawienie jakości towarów i usunięcie produktów złej jakości. Szkolenie Lean Six Sigma to związanie dwóch koncepcji związanych z zarządzaniem jakością – Six Sigma oraz lean manufacturing szkolenie. Dzięki powiązaniu obu tych filozofii możliwe jest zdobycie jeszcze lepszych wyników.

Windykacja należności to dogodna forma egzekwowania środków finansowych od dłużników

Windykacja należności, ma na celu odzyskiwanie środków finansowych od dłużników, czy także podmiotów, które powinny regularnie uiszczać daną sumę na koncie innego podmiotu za sprzedany produkt, czy zrealizowaną pracę.Windykacja dzieli się na kilka płaszczyzn, jakie odnoszą się zwłaszcza do realizowania zadań egzekucyjnych na rozmaity sposób.

Po co robić kontrolę finansów firmy w dobrych czasach?

Ciężki okres kryzysu ekonomicznego może zniszczyć wiele z pozoru dynamicznych działalności. Kluczowe jest naturalnie prozaiczne szczęście, jednak nie należy zapominać również o bezbłędności prowadzenia interesów. Czasem pomyłki w prowadzeniu rachunków mogą spowodować, że firma wpada w kłopoty na rynku.

Rachunkowość dla firm

Nie jesteś pewien czy losy firmy oddać w ręce własnego księgowego czy zaufać wiedzy biura rachunkowego? Dla większości przedsiębiorców planujących założenie działalności gospodarczej księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Załóżmy, że nasza firma będzie VAT-owcem, zatrudniamy pracowników, faktur przychodowych pojawia się coraz więcej…