Tag Archives: Kodeks Karny

Perspektywy pracy po studiach prawniczych

Wiele osób marzy o wykonywaniu zawodu prawnika i o dużych zarobkach. Przez ostatni czas narosło wiele fałszywych przekonań odnośnie zawodu prawnika, które mogą być materiałem na kilka opracowań.

Podatki za wynajem mieszkania.

Podatek za wynajem może być w formie zryczałtowanej bądź na tak określanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest łatwą postacią rozliczenia podatku dochodowego. Gdy się na niego zdecydujemy należy złożyć stosowne oświadczenie o wyborze tej formy stosownemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Suma tego podatku jest zależna od wielkości przychodu i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty uzyskania przychodu. Liczymy go samodzielnie i płacimy, co miesięcznie bądź co kwartał do urzędu skarbowego w czasie do 20 dni przyszłego miesiąca.

W jakim terminie trzeba aktualnie okazywać fakturę do paragonu?

Z roku na rok przybywa nam ustaw. Każdy przedsiębiorca prowadzący własną firmę musi nieustannie być na bieżąco w sprawach księgowo-prawnych. Nie jest łatwo połapać się w ciągłych zmianach, dlatego też mało kto decyduje się na prowadzenie swojej działalności. W necie można jednakże odnaleźć bez liku informacji na ten temat.