Tag Archives: Kodeks Karny

Perspektywy pracy po studiach prawniczych

Wiele młodych ludzi marzy o pracy prawnika i o ogromnych zarobkach. Przez wiele lat powstało sporo fałszywych przekonań wokół zawodu prawnika, które nadają się na wiele artykułów.

W jakim terminie trzeba aktualnie okazywać fakturę do paragonu?

Z roku na rok przybywa Polakom ustaw. Każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą musi ciągle być na bieżąco w kwestiach prawno-księgowych. Nie jest prosto orientować się w nieustannych zmianach, toteż mało kto decyduje się na założenie własnej działalności. W Internecie można jednakże odnaleźć co niemiara informacji na bieżący temat.

Podatki za wynajem mieszkania.

Podatek za wynajem może być w formie zryczałtowanej bądź na tak zwanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest łatwiejszą postacią rozliczenia podatku dochodowego. W momencie, gdy go wybierzemy trzeba złożyć stosowne oświadczenie o wyborze tej formy adekwatnemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Wartość tego opodatkowania jest zależna od wielkości przychodu i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Liczymy go samodzielnie i wpłacamy, każdego miesiąca albo co kwartał do urzędu skarbowego w czasie do 20 dni przyszłego miesiąca.