Tag Archives: Kodeks Karny

W jakim terminie trzeba aktualnie okazywać fakturę do paragonu?

Z roku na rok przybywa nam ustaw. Każdy przedsiębiorca prowadzący własną firmę musi nieustannie być na bieżąco w sprawach księgowo-prawnych. Nie jest łatwo połapać się w ciągłych zmianach, dlatego też mało kto decyduje się na prowadzenie swojej działalności. W necie można jednakże odnaleźć bez liku informacji na ten temat.

Podatki za wynajem mieszkania.

Podatek za wynajem może być w formie zryczałtowanej bądź na tak nazywanych zasadach ogólnych. Ryczałt jest łatwą formą rozliczenia podatku dochodowego. Gdy go wybierzemy trzeba złożyć stosowne oświadczenie o wyborze tej formy odpowiedniemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Stawka tego opodatkowania zależy od tego jak wysoki jest nasz przychód i nie możemy go pomniejszyć o żadne koszty pozyskania przychodu. Liczymy go indywidualnie i płacimy, każdego miesiąca bądź co kwartał do urzędu skarbowego w terminie do 20 dni następnego miesiąca.

Perspektywy pracy po studiach prawniczych

Tysiące osób marzy o pracy prawnika i o wielkich pieniądzach. Przez ostatnie dekady narosło wiele mitów odnoszących się do tego zawodu, które są materiałem na dziesiątki artykułów.