Kominek sposobem na luksusowy wystrój domu i zarazem efektywne ogrzewanie

kominek
Kamień od zawżdy był wziętym tworzywem budowlanym. Nie przypadkowo kamieniarz obok szewca jest jednym z najstarszych znanych obecnie zawodów. Z kamienia konstruowano siedliska, drogi. Z atutów kamienia najważniejszym jest jego wytrzymałość i uniwersalność . Jeżeli pożądamy mieć w mieszkaniu coś trwałego a przy tym estetycznego, wyrób kamienny jest świetnym rozwiązaniem. Zapewne długo będzie on ładny i funkcjonalny.

Jest to też wybór na lata. Najlepiej już na etapie projektowania domu zastanowić się, czy nie warto jako sposobu opalania postawić na kominek.

Nie nie jesteś pewien, czy prezentowany artykuł jest tym, czego szukasz? Odpowiedź brzmi: tak – gdyż te przydatne materiały (https://domymax.pl/projekty-domow/od-80-m2-do-130-m2/) zawierają przydatne dane. Kliknij tu i sprawdź sam.

Obecnie w handlu możemy zakupić wiele typów kominków, zaczynając od żelaznych po kamienne kominki. Dzisiejsze kominki mogą ogrzać całe mieszkanie, a przy tym prezentują się niezwykle estetycznie, a najładniej właśnie kominki z kamienia. Zakup to na długie lata, toteż aby być absolutnie zadowolonym, należy dobrze obmyślić wybór.

Moc naszego kominka musi być dostosowana do metrażu mieszkania. Dodatkowo nowoczesne kamienne kominki wyposażone są we wkład oraz układ wentylacji podnoszący moc grzewczą. Jest także możliwość zainstalowania kominka z tak zwanym płaszczem wodnym, dzięki niemu nie tylko ogrzejemy dom, przy okazji będziemy mieć gorącą też wodę. Gdy jeszcze dołączymy do tych walorów gustowny wygląd jaki bezspornie posiadają kamienne (pod tym linkiem) kominki, na pewno będziemy usatysfakcjonowani.
Kominki
Autor: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu

W trakcie projektowania instalacji kominkowej musimy zwrócić uwagę na to, by komin był usytuowany w centralnej części siedliska, tak żeby ogrzane powietrze bez problemu mogło dojść do wszystkich zakątków domu, by zapewnić mieszkańcom domu dostateczne ogrzewanie nawet srogą zimą.

Bez względu na to jaki wariant kominka zainstalujemy, dobrze jest nabywać drewno sezonowane, przesuszone, zapewnia ono znacznie więcej ciepła niż świeże, mokre. Wbrew utartym opiniom suche drewno nie spala się szybciej od zwilgotniałego, jest na odwrót. Możemy sami samodzielnie sezonować drewno, ale nastręcza to czasu (minimum 2 lata), i odpowiednich warunków. Musielibyśmy dysponować przewiewną, zadaszona wiatą, drewienka nie mogą dokładnie przylegać do ściany – między ścianą a drewnem musi być około 50 centymetrów, co pozwoli dopływać powietrzu. Autorstwo:

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes