Tag Archives: komornik

Jakie działania przeprowadza komornik? Jaka jest jego funkcja? Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Najważniejszym celem działań zaordynowanych przez komornika jest wyegzekwowanie od dłużnika długów należnych wierzycielowi – są one odzyskiwane z majątku dłużnika. Należy przy tym mieć na uwadze to, iż do zadań komornika nie będzie należeć ocena zasadności długu. W gestii wierzyciela, nie komornika, należy określenie, z czego egzekucja będzie odzyskiwana. zleceniodawca musi wtedy liczyć się z tym, że otrzyma informację o braku możliwości ściągania długu. Co w takim wypadku robić? Jak wyegzekwować dług?

Co się dzieje z mieniem odebranym od dłużnika przez komornika? – kilka przydatnych informacji w tym obszarze

Przejście mienia na stronę komornika nie jest dziś rzadkością. Łamiący prawo i interesy innych dłużnicy tracą w ten sposób najróżniejsze mienie – od pojedynczych sprzętów po wielkie kamienice. Przedmioty, które przeszły do komornika mogą zostać oddane pod licytację, której przebieg jest udostępniany ogółowi.

W jaki sposób skutecznie odzyskać dług od osoby prywatnej?

Odzyskiwanie długów nie zawsze jest dziś bezproblemowe, w szczególności gdy mamy do czynienia z osobą prywatną, jaką w wielu przypadkach o wiele trudniej jest namierzyć, jest to również bardziej czasochłonne. Niemniej istnieje kilka efektywnych metod, jakie zezwalają na odzyskiwanie długów od osób prywatnych, jedną z nich jest korzystanie z usług firmy windykacyjnej.

Licytacje komornicze – o czym warto pamiętać

Licytacje komornicze są w dzisiejszych czasach ciekawym rozwiązaniem na uzyskanie atrakcyjnych rzeczy , jak również nieruchomości w wysoce przystępnych cenach. Ten sposób stopniowo zdobywa coraz szersze rzesze klientów, spośród których niektórzy także zaczynają coraz lepiej znać się w rynku tego typu aukcji. W celu inwestowania w nieruchomości , a także niektóre odmienne dobra, bądź zwyczajnie w sytuacji, kiedy potrzebne jest kupno danego produktu i poszukiwane są wysoce opłacalne ceny, aukcje komornicze okazują się porządnym rozwiązaniem.