Tag Archives: komornik

Co się dzieje z mieniem odebranym od dłużnika przez komornika? – kilka przydatnych informacji w tym obszarze

Przejęcie mienia przez instytucję komorniczą nie jest dziś rzadkością. Łamiący prawo i korzyści innych dłużnicy tracą w ten sposób najróżniejsze mienie – od niewielkich sprzętów po całe mieszkania. Przedmioty przejęte przez komornika mogą zostać oddane pod licytacje, których szczegóły są udostępniane ogółowi.

Licytacje komornicze – o czym warto pamiętać

Aukcje komornicze są współcześnie niebanalnym pomysłem na pozyskanie atrakcyjnych przedmiotów , jak również nieruchomości w bardzo korzystnych cenach. Ów sposób pomału otrzymuje coraz szersze rzesze klientów, wśród których niektórzy też zaczynają specjalizować się w rynku tego typu licytacji. W celu zainwestowania w nieruchomości oraz wybrane różnorodne dobra, albo zwyczajnie w sytuacji, kiedy potrzebne jest zakup konkretnego rzeczy i poszukiwane są wysoce korzystne ceny, aukcje komornicze okazują się dobrym pomysłem.

Jakie działania przeprowadza komornik? Jaka jest jego funkcja? Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Podstawowym celem działań zarządzanych przez komornika jest wyegzekwowanie od dłużnika wierzytelności należnych wierzycielowi – są one ściągane z majątku dłużnika. Należy przy tym mieć na uwadze to, iż do zadań komornika nie będzie należeć ocena zasadności długu. W sprawie wierzyciela, nie komornika, trzeba wyznaczenie, z czego egzekucja będzie prowadzona. zleceniodawca musi wówczas liczyć się z tym, że dostanie wiadomość o braku szansy ściągnięcia długu. Co wtedy robić? Jak wyegzekwować dług?

W jaki sposób skutecznie odzyskać dług od osoby prywatnej?

Odzyskiwanie długów nie zawsze jest w dzisiejszych czasach proste, szczególnie gdy mamy do czynienia z osobą prywatną, którą często o wiele trudniej jest namierzyć, jest to również bardziej czasochłonne. Jednak istnieje kilka efektywnych metod, jakie pozwalają na odzyskiwanie długów od osób prywatnych, jedną z nich jest korzystanie z usług firmy windykacyjnej.