Tag Archives: konkurencja

Badania marketingowe z udziałem tajemniczego klienta

Od lat łączymy badania marketingowe mystery shopping i badania satysfakcji w grupę łączących się usług i zalet. Świadczymy usługi dla najpopularniejszych przedsiębiorstw, wdrażając szczegółowe analizy jakości obsługi konsumenta. Każdego miesiąca realizujemy setki analiz Tajemniczy Klient, badania standardów obsługi, analiz kanałów komunikacji, testów mystery shopper konkurencji, umożliwiających porównanie przedsiębiorstwa, by poznać ich mocne i słabe strony, a także szanse i ryzyka pod kątem możliwości rynkowych konkurentów.

Żeby jak najszybciej trafić do klienta – czyli rola reklamy w firmach

Marketing i reklama winny odgrywać kluczową rolę dla każdej firmy, która chce przyciągać nowych i utrzymywać dotychczasowych klientów. W rzeczywistości mają one różnorodne narzędzia do wykorzystania, dzięki jakim tak oznakowanie firmy, jak i możliwość przestawienia w interesujący sposób oferty czy dostarczenia podstawowych informacji o udostępnianych produktach będzie stało na wysokim poziomie.

Transport produktów z Chin. O jakich rzeczach powinno się pamiętać?

Handel to zajęcie, jakie jest prawie tak stare jak sama ludzkość. Na początku była to z reguły transakcja bardziej na zasadzie wymiany określonych towarów. Jedna strona posiadała coś czego potrzebowała druga i odwrotnie. Handel zawsze niewątpliwie wiązał się z konkurencyjnością, natomiast szczególnie dzisiaj ta konkurencja jest wielka. Coraz ciężej przebić się z własnym pomysłem na biznes, bo rynek jest dosyć mocno przesycony różnymi towarami oraz usługami. Z tego powodu musimy się jakoś odznaczać oraz być bardziej atrakcyjnym dla klienta niż konkurencja. Ogromną zaletą dla ewentualnych klientów jest niższa cena. Z tego też powodu coraz więcej firm decyduje się na import z Chin. Jak wygląda taka współpraca oraz jakie formalności trzeba załatwić?

Z jakich powodów nowe firmy kończą działalność tak szybko? Jak sprawić by z naszą firmą tak się nie stało, na co zwrócić uwagę?

Statystyki są nieubłagane oraz mówią, iż około trzech do czterech na pięć założonych firm upada w ciągu dwóch lat działalności. Co istotne w takiej kwestii, sam moment gdy rejestrujemy firmę, którego obawia się sporo ludzi, nie jest najtrudniejszy. Częściej więcej trudności powoduje późniejsza działalność, czyli stałe oraz konsekwentne rozwijanie własnego biznesu. Czemu tak jest? Dlaczego tak wiele przedsiębiorstw bardzo szybko kończy swoją działalność?

Nieuczciwa konkurencja w internecie

Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają sprzedaż usług i towarów mogą natrafić na wiele zagrożeń – tym bardziej, gdy swój biznes przenoszą do świata wirtualnego. W jaki sposób dbać o nieuczciwe wykorzystanie własności intelektualnej i przemysłowej w internecie? I co właściwie mówi to pojęcie?

Nietuzinkowy pomysł na biznes? Sprawdź dobre koncepty!

We wszelkich środkach masowego przekazu z coraz większą częstotliwością słyszymy o dużej części społeczeństwa, która startuje z działalnością gospodarczą czy też poważnie to rozważa. Można spostrzec, iż nasze społeczeństwo staje się mocniej i mocniej przedsiębiorcze, co jest znamienne dla krajów w szczególności rozwiniętych. Mamy to szczęście, iż funkcjonujemy w czasach wolnorynkowego ustroju gospodarczego, co jest opłacalne tak samo dla samych przedsiębiorców, jak też samych nabywców, a więc nas. Dzięki temu posiadamy dostęp do wielu produktów oraz usług we wszystkich istniejących branżach oraz działach gospodarki.

Podstawowe zasady, według jakich funkcjonuje rynek firm budowlanych i inwestorów w Polsce.

Rynek budowlanych usług w przypadku budynków sportowych, przemysłowych i użyteczności publicznej cały czas się rozwija. W większości dużych i małych miejscowości co chwilę pojawiają się nowe inwestycje, czy na rozbudowę przedszkola, postawienie sali gimnastycznej czy wyremontowanie starego budynku biurowego.