Tag Archives: konkurencja

Prowadząc swoją działalność gospodarczą powinieneś uważać na prawa autorskie

Sporo osób zastanawia się, czym w ogóle różni się wzór użytkowy od przemysłowego. Różnica jest trudna do opisania, ale w telegraficznym skrócie można to tak wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy są przedmiotami, które są chronione przez prawo, jeżeli oczywiście są nowe, tzn. nie są kopią, czegoś, co już istnieje. Wzór użytkowy to coś materialnego, coś co można dotknąć, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia estetyczne, czyli design. Aby szybciej to ogarnąć, weźmy stół, będzie wzorem użytkowym, jeżeli np. będzie miał sześć nóg i blat jest połączeniem szklanej powierzchni z drewnem (oczywiście wszystko stworzone w nowatorski sposób), natomiast wzór przemysłowy to wygląd tego stołu, czyli to, jak będzie wyglądało szkło czy drewno oraz, że nogi będą z różnego rodzaju drewna w różnych odcieniach. Można zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać szklaną powierzchnię w różnych kolorach. Taka jest zasadnicza różnica między tymi dwoma wzorami.

Czym jest i które firmy mogą skorzystać wsparcie finansowe de mini minimis?

Termin pomoc de minimis jest to forma pomocy dla firm. Wspiera ona rozwijanie się przedsiębiorczości w Polsce i w innych krajach. Taka pomoc jest z perspektywy prawa niewielka, o małych kwotach.

Pozyskiwanie informacji

Dziesięciolecia rozwijania się przemysłu sprawiły, że w wielu branżach wzrosła także konkurencja i konieczność jej badania. Na dzień dzisiejszy otwiera się nowe podmioty gospodarcze, które odpowiedzialne są za zdobywanie licznych ważnych informacji i przekazanie za opłatą ich firmie konkurencyjnej. Przez to dział marketingu lub produkcji dowie się o tym, jak przeszkodzić danej firmie działanie. Podmiot tego typu to tzw. wywiadownia gospodarcza.

Pożytki wypływające z korzystania z programów certyfikacji dla instytucji a także ich klienteli

Na współczesnych, międzynarodowych rynkach funkcjonuje znaczna konkurencja. Z tego powodu firmy muszą szukać strategii kreowania nowych dziedzin działalności, zachowując przedtem istniejące oraz czynić je w wyższym stopniu efektywnymi. Zastosowanie w praktyce systemów zarządzania jakością ISO jest coraz to bardziej powszechną oraz skuteczną metodą osiągania tychże celów.

Metody promocyjne powinny być zauważalne

Sklepów, barów czy lombardów jest u nas wiele, od zatrzęsienia. A więc jeżeli ktoś chce wyróżnić odpowiednio swój interes nigdy nie może zakładać, że to łatwe. Kiedy wyłącznie na jednym odcinku ulicy zauważyć można sześć aptek, nie może zdziwić przesadnie, iż akurat ich właściciele mają prawo narzekać na zbyt wielką konkurencję.

Przygotowanie konferencji, obliguje do pamiętania o wielu pozornych drobnostkach

Przygotowanie konferencji idealnej nie jest łatwe. Wymaga wiele wysiłku, negocjacji, zaangażowania odpowiednich osób, nie wspominając już o czasie, jaki należy na to zadanie poświęcić.

Dużo osób zastanawia się niesłychanie wielokrotnie czym jest znak towarowy

Jest wiele takich zagadnień aktualnie, nad którymi zastanawia się nadzwyczaj wiele ludzi. Przykładów bezsprzecznie da się prezentować nadzwyczaj dużo, jednakże jednym z w największym stopniu zasadniczych jest znak towarowy, który jest jednym z w największym stopniu rozpoznawalnych szczegółów, które występują w różnego typu działalności firmowej.