Tag Archives: konkurencja

Badania marketingowe z udziałem tajemniczego klienta

Od 1998 łączymy badania marketingowe mystery shopping i testy zadowolenia konsumentów w zespół splatających się usług oraz korzyści. Pracujemy dla największych przedsiębiorstw, wdrażając szczegółowe analizy jakości obsługi klienta. Co miesiąc wykonujemy tysiące badań Tajemniczy Klient, badania norm obsługi, analiz form komunikacji, badań mystery shopper konkurencji, umożliwiających porównanie firmy, by poznać ich silne i słabe strony, a także szanse i zagrożenia na tle bezpośrednich konkurentów.

Nieuczciwa konkurencja w internecie

Właściciele firm, którzy rozpoczynają własną działalność gospodarczą mogą natrafić na wiele przeszkód – zwłaszcza, gdy swój biznes przenoszą do świata wirtualnego. Jak dbać o ochronę własności intelektualnej i przemysłowej w sieci? I co oznacza to pojęcie?

Pozyskiwanie informacji

Lata rozwoju gospodarki spowodowały, że w wielu dziedzinach przemysłu rozwinęła się także konkurencja i konieczność jej badania. Na dzień dzisiejszy otwiera się rzadko spotykane wcześniej podmioty gospodarcze, które mają na celu zdobywanie licznych ważnych wiadomości i przekazanie za opłatą ich firmie konkurencyjnej. Dzięki temu zdobędzie ona wiedzę o tym, jak sprawić konkurencji więcej problemów. Firma taka to tzw. wywiadownia gospodarcza.

Prowadząc swoją działalność gospodarczą powinieneś uważać na prawa autorskie

Sporo osób zastanawia się, czym w ogóle różni się wzór użytkowy od przemysłowego. Różnica jest trudna do opisania, ale w telegraficznym skrócie można to tak wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy są przedmiotami, które są chronione przez prawo, jeżeli oczywiście są nowe, tzn. nie są kopią, czegoś, co już istnieje. Wzór użytkowy to coś materialnego, coś co można dotknąć, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia estetyczne, czyli design. Aby szybciej to ogarnąć, weźmy stół, będzie wzorem użytkowym, jeżeli np. będzie miał sześć nóg i blat jest połączeniem szklanej powierzchni z drewnem (oczywiście wszystko stworzone w nowatorski sposób), natomiast wzór przemysłowy to wygląd tego stołu, czyli to, jak będzie wyglądało szkło czy drewno oraz, że nogi będą z różnego rodzaju drewna w różnych odcieniach. Można zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać szklaną powierzchnię w różnych kolorach. Taka jest zasadnicza różnica między tymi dwoma wzorami.

Czym jest i które firmy mogą skorzystać wsparcie finansowe de mini minimis?

Termin pomoc de minimis jest to forma pomocy dla firm. Wspiera ona rozwijanie się przedsiębiorczości w Polsce i w innych krajach. Taka pomoc jest z perspektywy prawa niewielka, o małych kwotach.

Pożytki wypływające z korzystania z programów certyfikacji dla instytucji a także ich klienteli

Na współczesnych, międzynarodowych rynkach funkcjonuje znaczna konkurencja. Z tego powodu firmy muszą szukać strategii kreowania nowych dziedzin działalności, zachowując przedtem istniejące oraz czynić je w wyższym stopniu efektywnymi. Zastosowanie w praktyce systemów zarządzania jakością ISO jest coraz to bardziej powszechną oraz skuteczną metodą osiągania tychże celów.

Metody promocyjne powinny być zauważalne

Sklepów, barów czy lombardów jest u nas wiele, od zatrzęsienia. A więc jeżeli ktoś chce wyróżnić odpowiednio swój interes nigdy nie może zakładać, że to łatwe. Kiedy wyłącznie na jednym odcinku ulicy zauważyć można sześć aptek, nie może zdziwić przesadnie, iż akurat ich właściciele mają prawo narzekać na zbyt wielką konkurencję.