Tag Archives: konserwacja

Stawiasz swój dom? Zorientuj się w rodzajach pokryć dachowych

Budowanie swojego domu to czas, kiedy będzie stał przed nami niejeden dylemat. Jednym z nich są pokrycia dachowe Wrocław, jakie nie tylko mają wpływ na wygląd budynku, lecz także mają bezsporny związek z utrzymywaniem ciepła lub przytłumianiem hałasów pochodzących z zewnątrz. By wybrać najlepsze pokrycie, najlepiej jest szczegółowo poznać ich rodzaje.

Wycieczka na górski szlak – co warto spakować do plecaka?

Co roku przybywa osób wybierających aktywne formy wypoczywania. Leżenie na plaży dawno przestało być popularne. Staje się raczej sygnałem tego, że nie troszczymy się o własne zdrowie i kondycję fizyczną, a równocześnie nie mamy żadnych ciekawszych zainteresowań. Ci, którzy lubią wycieczki na górskie szlaki, powinni pamiętać o dobrze dobranym ekwipunku. Bez wątpienia przydatne okażą się palnik turystyczny oraz żywność liofilizowana.

Schody jesionowe w domku wielopoziomowym, czyli powiew prawdziwej elegancji

Dom piętrowy to zawsze obowiązek umieszczenia w nim schodów. To za sprawą nich można bez problemów wejść na piętro. Schody mogą być zrobione z różnych materiałów. Obecnie największą popularnością cieszą się te wyprodukowane z drewna. Schody drewniane to najprawdziwsza klasyka, która każdemu wnętrzu dodaje wielkiego charakteru. Trzeba jednak pamiętać, że nie każde schody drewniane wyróżniają się identyczną trwałością. Nie wszystkie wymagają też zabiegów konserwujących wykonywanych regularnie.