Tag Archives: kontrakt

Jakimi sposobami będzie się odbywać proces rekrutacji managerów, zalety i wady pracy kontraktowej.

Rynek zatrudnienia dla najwyższej klasy managerów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy szeregowych pracownikach, całkowicie inne będą również sposoby rekrutacji. To, co chyba każdy z nas bardzo dobrze będzie znał z różnych poradników, czyli przesłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeżeli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy to przy zatrudnianiu managerów zupełnie się nie sprawdzi.

Decyzja o wyborze konkretnego banku jest przede wszystkim wielce ważna

Decyzja o wytypowaniu konkretnego banku jest między innymi nader ważna w przypadku wyboru konta dla przedsiębiorstwa. Pytanie, jakie konto firmowe wybrać, jest niezwykle ważne głównie w kontekście dokonywanych później operacji bankowych. Niemal dla każdego oczywiste jest, że banki mają naprawdę zróżnicowane stawki za konkretne usługi.

W finansach często sytuacja jest zmienna

Jeśli wykorzystamy szansę popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem zmian, lecz jak wejdziemy na minę, to znaczy dogonią nas niebezpieczeństwa – może się okazać, że srogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z takich nieoczekiwanych przeszkód w prowadzeniu biznesu jest kwestia właściwego wykonania umowy.

Co to jest kontrakt menadżerski?

Umowy cywilnoprawne kojarzą się aktualnie raczej niezbyt dobrze i łączone są głównie z umowami zlecenie i o dzieło. Kontrakt menadżerski również jest podobnym typem umowy, mimo to dużo bardziej prestiżowym. Co istotne, dotyczy głównie kierowników wyższego szczebla. Czasami niesłusznie identyfikowany jest z umową o pracę, chociaż w rzeczywistości wiele się od niej różni.