Tag Archives: kontrakt

Co to jest kontrakt menadżerski?

Umowy cywilnoprawne kojarzą się współcześnie raczej negatywnie i utożsamiane bywają głównie z umowami zlecenie i o dzieło. Kontrakt menadżerski też jest takim typem umowy, mimo to dużo bardziej prestiżowym. Dodatkowo, dotyczy przede wszystkim kierowników wyższego szczebla. Czasami błędnie identyfikowany jest z umową o pracę, chociaż w niewątpliwie sporo się od niej różni.

Decyzja o wyborze konkretnego banku jest przede wszystkim wielce ważna

Decyzja o wyborze jedynego banku jest głównie bardzo ważna w przypadku wyboru konta dla firmy. Pytanie, jakie konto firmowe wybrać, jest niezwykle istotne przede wszystkim w kontekście dokonywanych później operacji bankowych. Chyba dla każdego oczywiste jest, że banki mają naprawdę różne stawki za pojedyncze usługi.

Jakimi sposobami będzie się odbywać proces rekrutacji managerów, zalety i wady pracy kontraktowej.

Rynek zatrudnienia dla wysokiej klasy managerów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy pracownikach szeregowych, zupełnie inne także będą sposoby rekrutowania. To, co większość z nas bardzo dobrze zna z różnych poradników, to znaczy wysłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeśli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy już w przypadku managerów zupełnie się nie sprawdzi.

W finansach często sytuacja jest zmienna

W momencie kiedy skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, natomiast w momencie kiedy wejdziemy na minę, czyli dogonią nas niebezpieczeństwa – możemy drogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych przeszkód w rozwoju interesu jest kwestia właściwego wykonania kontraktu.