Tag Archives: kontrakt

Decyzja o wyborze konkretnego banku jest przede wszystkim wielce ważna

Decyzja o wyborze jedynego banku jest głównie bardzo ważna w przypadku wyboru konta dla firmy. Pytanie, jakie konto firmowe wybrać, jest niezwykle istotne przede wszystkim w kontekście dokonywanych później operacji bankowych. Chyba dla każdego oczywiste jest, że banki mają naprawdę różne stawki za pojedyncze usługi.

Co to jest kontrakt menadżerski?

Umowy cywilnoprawne kojarzą się współcześnie raczej negatywnie i łączone bywają głównie z umowami zlecenie i o dzieło. Kontrakt menadżerski również jest takim typem umowy, mimo to dużo bardziej prestiżowym. Poza tym, dotyczy głównie kierowników wyższego szczebla. Czasami mylnie identyfikowany jest z umową o pracę, mimo że w gruncie rzeczy sporo się od niej różni.

Jakimi sposobami będzie się odbywać proces rekrutacji managerów, zalety i wady pracy kontraktowej.

Rynek zatrudnienia dla wysokiej klasy managerów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy pracownikach szeregowych, zupełnie inne także będą sposoby rekrutowania. To, co większość z nas bardzo dobrze zna z różnych poradników, to znaczy wysłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeśli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy już w przypadku managerów zupełnie się nie sprawdzi.

W finansach często sytuacja jest zmienna

W momencie kiedy skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, natomiast w momencie kiedy wejdziemy na minę, czyli dogonią nas niebezpieczeństwa – możemy drogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych przeszkód w rozwoju interesu jest kwestia właściwego wykonania kontraktu.