Tag Archives: kontrakt

Decyzja o wyborze konkretnego banku jest przede wszystkim wielce ważna

Decyzja o wybraniu konkretnego banku jest najbardziej mocno ważna w przypadku wyboru konta dla zakładu produkcyjnego. Pytanie, jakie konto firmowe wybrać, jest szczególnie istotne głównie w kontekście przeprowadzanych później operacji finansowych. Prawie dla każdego oczywiste jest, że banki mają naprawdę zróżnicowane stawki za pojedyncze usługi.

Co to jest kontrakt menadżerski?

Umowy cywilnoprawne kojarzą się współcześnie raczej negatywnie i utożsamiane bywają głównie z umowami zlecenie i o dzieło. Kontrakt menadżerski też jest takim typem umowy, mimo to dużo bardziej prestiżowym. Dodatkowo, dotyczy przede wszystkim kierowników wyższego szczebla. Czasami błędnie identyfikowany jest z umową o pracę, chociaż w niewątpliwie sporo się od niej różni.

Jakimi sposobami będzie się odbywać proces rekrutacji managerów, zalety i wady pracy kontraktowej.

Rynek zatrudnienia dla wysokiej klasy managerów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy pracownikach szeregowych, zupełnie inne także będą sposoby rekrutowania. To, co większość z nas bardzo dobrze zna z różnych poradników, to znaczy wysłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeśli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy już w przypadku managerów zupełnie się nie sprawdzi.

W finansach często sytuacja jest zmienna

W momencie kiedy skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, natomiast w momencie kiedy wejdziemy na minę, czyli dogonią nas niebezpieczeństwa – możemy drogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych przeszkód w rozwoju interesu jest kwestia właściwego wykonania kontraktu.