Tag Archives: kontrakt

Co to jest kontrakt menadżerski?

Umowy cywilnoprawne kojarzą się współcześnie raczej negatywnie i łączone bywają głównie z umowami zlecenie i o dzieło. Kontrakt menadżerski również jest takim typem umowy, mimo to dużo bardziej prestiżowym. Poza tym, dotyczy głównie kierowników wyższego szczebla. Czasami mylnie identyfikowany jest z umową o pracę, mimo że w gruncie rzeczy sporo się od niej różni.

Jakimi sposobami będzie się odbywać proces rekrutacji managerów, zalety i wady pracy kontraktowej.

Rynek zatrudnienia dla wysokiej klasy managerów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy pracownikach szeregowych, zupełnie inne także będą sposoby rekrutowania. To, co większość z nas bardzo dobrze zna z różnych poradników, to znaczy wysłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeśli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy już w przypadku managerów zupełnie się nie sprawdzi.

W finansach często sytuacja jest zmienna

W momencie kiedy skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem przemian, natomiast w momencie kiedy wejdziemy na minę, czyli dogonią nas niebezpieczeństwa – możemy drogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z takich niespodziewanych przeszkód w rozwoju interesu jest kwestia właściwego wykonania kontraktu.

Decyzja o wyborze konkretnego banku jest przede wszystkim wielce ważna

Decyzja o wyborze konkretnego banku jest między innymi nader ważna w przypadku wyboru konta dla zakładu pracy. Pytanie, jakie konto firmowe wybrać, jest nader istotne między innymi w kontekście dokonywanych później operacji bankowych. Niemal dla każdego oczywiste jest, że banki mają naprawdę różne stawki za pojedyncze usługi.