Korzystnie poznawać nowe miejsca, zwiedzać je w ten sposób, aby poznać zupełnie. Potrzeba do tego realnej inicjatywy

Kraków
Tak wiele jest do zwiedzenia, cały świat tylko czeka. Kto ma możliwości i ma właściwe środki może zwiedzić prawie wszystkie zakątki świata. Dla pozostałych, którzy posiadają mniej wygórowane ambicje zostaje jakaś część tego – jesteśmy w stanie powiedzieć – wielkiego tortu. Nie musimy pochłaniać go całego, ponieważ być może jest za ogromny lub nas na niego nie stać, powinniśmy jednakże podczas swojego życia zorganizować się tak, aby zobaczyć coś więcej. Najlepiej rozpocząć od swojego podwórka.

Kraków
Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Może trudno w to uwierzyć, ale wiele osób tak naprawdę nie zna swojego miejsca zamieszkania. Być może to nawet nie odnosi się do jakichś malutkich wiosek, w których wszystko widać jak na dłoni, lecz już tego typu okoliczność ma miejsce w przypadku danego rejonu. Jeśli jest koło wioski las to możliwe, iż nie został przez wszystkich poznany. Tak samo góry i inne ciekawe miejsca. Jeśli mówimy o większych ośrodkach miejskich, to zdarza się, że nie wiemy, jak ruszyć się w nieznanej dzielnicy. Niby to standardowe, w końcu nie musimy znać, gdzie znajduje się każda ulica, jednakże tego typu wiedza ma same plusy.

Najważniejsze to jak znamy miasto to jesteśmy w stanie z powodzeniem się po nim przemieszczać, ponadto, żadna sprawa, określone formalności do załatwienia nie są dla nas problemem, gdyż wiemy, w jaką stronę pójść dalej. Z innej strony znamy swoją małą ojczyznę, znamy jej dzieje, zabytki, architekturę, wiemy dlaczego w danej dzielnicy jest tak a nie inaczej, a o innej możemy opowiadać interesujące historie. To w rzeczywistości

Kraków
Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

przydatna wiedza, możemy nią zaskoczyć wiele osób, przykładowo jak ktoś nas odwiedza.

Jeżeli uważasz, że tutaj są ciekawe informacje, to zobacz też inne szerokie opracowanie (http://saleweselne.com/bialystok/) przedstawianej tematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Jednocześnie wielu z nas wyjeżdża za granicę, byle jak najdalej, a nie zna naszych cudownych polskich zakątków. Wiele osób na przykład było w Krakowie, ale czy dobrze poznali to miasto?

Czy przewodnik po Krakowie spełniły swoją rolę? Czy zwiedzanie Krakowa było prawdziwe, poza centrum poznało się też trochę mniej znanych rejonów? Czy byliście choćby w tym miejscu. A jak jest z innymi miejscami? Na te pytania są różnorakie odpowiedzi, wiele jednocześnie z nich nie jest w pełni zadowalająca, bo okazuje się, że brakuje nam kompleksowości, kiedy decydujemy się na zwiedzanie, chociażby naszych wspaniałych rejonów. Powinniśmy to zmienić!

Porównaj – KrakKos

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes