Koszty wymiany drzwi

images
Jesień to dobry okres na remont mieszkania. Właściwie malowania pokojów w czasie jesiennych miesięcy nie rekomenduję, ponieważ niełatwo wietrzyć mieszkanie, kiedy na dworze zawierucha, jednak można wymienić drzwi wewnętrzne. Jeśli nie masz pojęcia, jakie rzeczy są ci konieczne oraz ile trzeba na nie wydać, ten przewodnik jest stworzony dla ciebie. Przeczytasz tu, jaką funkcję pełnią i ile kosztują listwy przypodłogowe PCV oraz inne ważne elementy.

Autor: INVADO

Drzwi przesuwane to bardzo ciekawy i praktyczny projekt pochodzący z japońskiej architektury. Takie drzwi to duża oszczędność miejsca – skrzydło drzwiowe po otwarciu nie zabiera przestrzeni w pokoju. Budulców, z których możesz je nabyć oraz wzorów jest dużo. Rewelacyjnie prezentują się drzwi przesuwne choćby ze zaciemnianego szkła. Rachunek za kupno takich drzwi krąży między pięćset a 1000 złotych.

Listwy (nowa oferta-> listwy podokienne) przypodłogowe pcv niezbędne do wykończenia drzwi. Polecam ten surowiec dlatego, że jest solidniejszy od tradycyjnych, drewnianych elementów. Ceny listew w sklepach krążą wokół kilkudziesięciu złotych.

Drzwi szklane to ciekawe rozwiązanie. Muszą dobrze się komponować z ogólnym wystrojem lokalu. Idealnie wpasują się do domu urządzonego w stylu czysto użytecznym. Szkło fajnie komponuje się w duecie z metalem, warto o tym pamiętać. Drzwi szklane są warte od sześciuset złotych w górę. Dla odważnych architektów wnętrz proponuję drzwi witrażowe.

Drzwi wewnętrzne Gwinea
Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Zawiasy regulowane to produkt w sumie nieodzowny przy instalacji drzwi, zatem nie wolno zapomnieć o ich zdobyciu. Ten model zawiasów cechuje się dużą wszechstronnością oraz ergonomią. Właściwe zawiasy dostaniesz już za kilkadziesiąt złotych:

Ościeżnice to inaczej zwyczajnie futryny. Oczywiście niezbędny zakup przy remoncie. Muszą być przystosowane technicznie i barwą do posiadanych skrzydeł drzwiowych. Solidne ościeżnice do drzwi wszelkich modeli kosztują od dwustu złotych. Droższe modele, charakteryzujące się chociażby ognioodpornością, potrzebują dużo większych nakładów – od 600 złotych w górę. Na tym przedmiocie jednakże nie warto oszczędzać.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes