Kraków to niezwykłe, ładne miejsce

Kraków
Przyjazd do Polski? Absolutna większość podróżnych z Niemiec, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych czy UK na pewno myśli sobie o Krakowie. Wiadoma sprawa: Kraków to miasto, które było piękne przed II wojną światową, a na całe szczęście nie zostało wyniszczone przez Niemców bądź Rosjan. Takie wspaniałe miasta jak choćby Gdańsk miały o wiele mniej „szczęścia”. Zatem napiszmy odrobinę odnośnie Krakowa, być może ktoś do teraz nie odwiedził najludniejszego miasta na południu Polski, toteż nie bardzo zna argumenty za tym, aby możliwie jak najszybciej udać się do byłej stolicy naszego kraju. Podstawowe pytanie: czy przewodnik po Krakowie będzie w naszym przypadku wymagany?

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli najzupełniej nie znamy miasta, ale w trakcie chodzenia nie chcemy niczego ważnego przeoczyć, jak najbardziej przewodnik to wyśmienity wybór. No co jak co, ale w żadnym przypadku licencjonowanymi przewodnikami (obacz: Bramkor z Warszawy) są losowi ludzie, generalnie są zapaleńcami, którzy byliby w stanie przez szmat czasu opowiadać o własnym mieście. Choć zwiedzanie Krakowa jest ciekawe, to jednakże nie http://www.wykabruk.pl/ukladanie-kostki-brukowej/ samym poznawaniem zabytków żyje podróżnik. Może napiszemy trochę o rozrywkach jakie oferuje nam Kraków? Sporo takowych jest.

Zapamiętajmy, że chociaż Anglicy nierzadko przesadzają, to jednak w istocie życie nocne Krakowa jest niesamowite. To przecież miasto tysięcy żaków, a poza tym mówimy o sporym mieście, więc jakby nie patrzeć akurat na nocne uciechy dosłownie nikt nie może narzekać. Zwróćmy uwagę, iż chociaż w bardzo wielu przypadkach zwykło się mawiać, że Kraków jest niebezpieczny, to jednak nie mówimy o wielce niebezpiecznej metropolii. Porachunki pseudokibiców są, lecz nie dotyczą przeciętnego przechodnia. Jeżeli bary albo kluby nie są dla nas odpowiednie, być może warto iść do teatru? Miejmy na uwadze, że krakowskie teatry w bardzo wielu przypadkach zwykły wystawiać genialne sztuki, które wbrew pozorom nie są nudne. Wiadomo: Kraków trochę może się kojarzyć ze swego rodzaju snobizmem, lecz takie postrzeganie tego wspaniałego miasta naprawdę nie ma większego sensu. Nawet dzień w tym mieście to dobra okazja do tego by miło urozmaicić sobie żywot, chociaż należałoby posiedzieć przynajmniej cztery noce.

Więcej: wycieczki po Krakowie z przewodnikiem

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes