Kreowanie marki i budowanie wizerunku firmy

pracownicy
Jak może nam pomóc Internet w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy? Ten dylemat pojawia się w każdej, nowoczesnej firmie. Internet, jako największe okno na świat jest dziś błyskawicznie rozwijającym się medium, koncentrującym uwagę odbiorców w każdym wieku, o niezwykle zróżnicowanych potrzebach i preferencjach.

Umowa biznesowa
Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Z budowaniem, propagowaniem i kodowaniem marki w świadomości internautów, mocno związane jest pojęcie marketingu internetowego. Krótko mówiąc jest to używanie Internetu w celach reklamowych, a w konsekwencji przyczyniających się do sprzedaży dóbr lub usług. Internetowe narzędzia marketingowe, np. e-mail i listy wysyłkowe, reklama online, biuletyny elektroniczne itp. pozwalają na bardziej interaktywną komunikację niż w przypadku tradycyjnych metody promocji. Z tej przyczyny procesy stosowane przy e-marketingu prowadzą do rozwoju i stopniowego rozwoju przedsiębiorstwa w sieci.

Najlepsze rezultaty możemy zaobserwować jednak wówczas, kiedy w tym samym czasie promuje się oraz sprzedaje produkty w sieci. E-marketing jest bowiem następstwem skrzyżowania innowacyjnych technologii komunikacyjnych oraz pewnych klasycznych reguł reklamy. Do narzędzi internetowych, które przyczyniają się do zwiększenia obrotów w firmie należy zaliczyć również reklamę banerową – formę trafną, widoczną, która jest niezwykle pomocna w budowaniu wizerunku marki w sieci

Istotną rolę odgrywać będzie szata graficzna posiadanej strony internetowej. Na jej postrzeganie ma wpływ zarówno grafika, jak i treść wykorzystana na witrynie (porównaj – pr korporacyjny). Jednakże pierwsze wrażenie często odgrywa kluczową rolę. Dlatego istotne jest prawidłowe opracowanie serwisu: jego przejrzystość i prosta obsługa.

Na kreowanie wizerunku w przestrzeni internetowej składa się wiele składników, które wdrożone przyczyniają się do zwiększenia skuteczności wszystkich działań reklamowych. Promocja za pośrednictwem Internetu to nowoczesne metody na porozumienie się z Klientem oraz znaczne obniżenie wydatków związanych z obsługą. W obecnych czasach nie można skutecznie budować imienia własnej marki bez obecności w sieci.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes