Tag Archives: księgowa

Zewnętrzna księgowość – warto korzystać

Firmy coraz częściej zlecają obsługę księgowości zewnętrznym firmom. Pozwala to często na obniżenie kosztów. Czy warto korzystać z oferty firm zajmujących się outsourcingiem?

Firma budowlana – w jaki sposób profesjonalnie zacząć swoją działalność?

Prowadzenie przedsiębiorstwa budowlanego może być świetnym pomysłem na biznes, lecz trzeba się liczyć z tym, iż nie jest to łatwa branża. W dodatku istnieje niemało barier, które do tego zniechęcają. Mowa między innymi o tym, iż konkurencja w branży budowlanej jest naprawdę zaciekła. Co więcej dość wysokie są także koszty wejścia w taki biznes. Trzeba mieć tego świadomość i jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek kroków stworzyć dokładny plan działania.

Czy wypełniliśmy pit z 2014?

Rozliczenia z urzędem skarbowym są niesamowicie ważne. Jeżeli podjęliśmy pracę zarobkową, to jesteśmy przymuszeni dawać fragment tej kwoty państwu, tak aby mogło się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak istotne jest to, aby co rok, kiedy tylko coś zarobimy, rozliczać się w właściwy sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wtenczas pokazać wszystkie nasze przychody, dochody, a także wartość podatku, którą powinniśmy uiścić oraz którą wpłaciliśmy.

Outsourcing księgowości

Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Obecnie nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac pozwala głównie oszczędzić pieniądze firmy.

Outsourcing usług

Jakiś czas temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Aktualnie nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.

Błyskawiczne pożyczki

Dodatkowy lub wyższy rachunek? Nadprogramowy wydatek, wakacyjny wyjazd? Nie zawsze wydatki w danym miesiącu da się przewidzieć. Jeśli szukasz pożyczki ”na dowód bez formalności”, to pamiętaj, iż przyniesie ona zamierzone efekty jedynie wtedy, gdy z dokładnością sprawdzisz zasady jej udzielenia i warunki spłaty.

W których momentach warto zwrócić się po poradę do księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Wszyscy znają ludowe porzekadło, iż nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest to prawda, ale są takie sfery życia, zwłaszcza takie jak zatrudnienie, wypłata pensji lub urlop wychowawczy czy ”tacierzyński”, które szczególnie warto skonsultować z kimś z większą wiedzą z tych dziedzin, by nie zostać oszukanym lub aby dochodzić swoich praw z absolutną świadomością tego, co nam przysługuje.