Tag Archives: księgowa

Błyskawiczne pożyczki

Dodatkowy lub wyższy rachunek? Niespodziewany wydatek, wakacyjny wyjazd? Nie zawsze z ołówkiem w dłoni da się rozplanować domowy budżet. Jeżeli bierzesz pod uwagę pożyczkę bez zaświadczeń, to musisz być świadomy, że spełni ona swą rolę jedynie wtedy, gdy dokładnie zaznajomisz się z jej zasadami.

Firma budowlana – w jaki sposób profesjonalnie zacząć swoją działalność?

Prowadzenie firmy budowlanej może być dobrym pomysłem na działalność gospodarczą, jednakże trzeba się liczyć z tym, że nie jest to łatwa branża. W dodatku istnieje dużo barier, które do tego zniechęcają. Mowa między innymi o tym, że konkurencja na tym rynku jest rzeczywiście spora. Ponadto dość wysokie są również koszty wejścia w taki biznes. Trzeba mieć tego świadomość i jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek kroków stworzyć szczegółowy plan działania.

W których momentach warto zwrócić się po poradę do księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Wszyscy znają powiedzenie, że nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest to prawda, ale są takie sfery życia, zwłaszcza takie jak otrzymanie pracy, wypłata honorarium albo urlop wychowawczy lub macierzyński, jakie szczególnie warto obgadać z kimś z dużą wiedzą z tych dziedzin, żeby nie zostać oszukanym lub żeby dochodzić swoich praw z absolutną świadomością tego, co się nam należy.

Czy wypełniliśmy pit z 2014?

Co rok musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeśli powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy zobowiązani dawać fragment tej wartości państwu, tak by mogło się ono za co utrzymywać. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby co roku, jeżeli tylko coś zarobiliśmy, rozliczać się w właściwy sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wtedy pokazać wszelkie nasze przychody, dochody, a także wartość podatku, którą powinniśmy wpłacić oraz którą wpłaciliśmy.

Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy biur rachunkowych i zatrudniania osoby do księgowości.

Każda, nawet najmniejsza firma musi systematycznie płacić należne podatki, opłacać składki na zus, a jeśli zatrudnia jakiś pracowników, to także prowadzić ich kompletną ewidencję. Wbrew pozorom policzenie wszystkiego przy najmniejszych firmach nie będzie jakieś trudne i skomplikowane, szczególnie jeśli jest prowadzony standardowy obrót. Wielu biznesmenów doskonale daje sobie z tym radę, wprawdzie muszą oni zdobyć trochę wiedzy z księgowości, lecz w czasie prowadzenia firmy ta może być bardzo przydatna.

Zewnętrzna księgowość – warto korzystać

Firmy chętnie oddają obsługę działu rachunkowości zewnętrznym firmom. Pozwala to głównie obniżenie kosztów. Dlaczego dobrze skorzystać z oferty firm zajmujących się outsourcingiem?

Outsourcing księgowości

Jakiś czas temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Dziś nieraz firmy korzystają z możliwości prowadzenia księgowości i innych usług finansowych przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac to okazja w szczególności do zmniejszenia kosztów firmy.

Systemy zarządzania przedsiębiorstwem – jak wiele są w stanie ułatwić nam programy kadrowe

Współcześnie tworzy się coraz więcej ultranowoczesnych firm, w jakich wszelkie kwestie załatwiane są drogą komputerową. Najprawdopodobniej nie uda nam się w tym momencie spotkać księgowej, jaka spisuje wszystkie relewantne informacje w zeszycie. Wszystkie osoby pracujące w biurach mają dostęp do laptopów , a także specjalnego oprogramowania, jakie na pewno ułatwia robotę.

Outsourcing usług

Jakiś czas temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Aktualnie nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.