Tag Archives: księgowa

Błyskawiczne pożyczki

Dodatkowy lub wyższy rachunek? Nadprogramowy wydatek, wakacyjny wyjazd? Nie zawsze wydatki w danym miesiącu da się przewidzieć. Jeśli szukasz pożyczki ”na dowód bez formalności”, to pamiętaj, iż przyniesie ona zamierzone efekty jedynie wtedy, gdy z dokładnością sprawdzisz zasady jej udzielenia i warunki spłaty.

Outsourcing księgowości

Jakiś czas temu księgowa w przedsiębiorstwie była niezastąpiona. Teraz nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac to okazja w szczególności do zmniejszenia kosztów firmy.

Outsourcing usług

Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Obecnie nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac to okazja przede wszystkim do zmniejszenia kosztów firmy.

W których momentach warto zwrócić się po poradę do księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Wszyscy znają ludowe porzekadło, iż nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest to prawda, ale są takie sfery życia, zwłaszcza takie jak zatrudnienie, wypłata pensji lub urlop wychowawczy czy ”tacierzyński”, które szczególnie warto skonsultować z kimś z większą wiedzą z tych dziedzin, by nie zostać oszukanym lub aby dochodzić swoich praw z absolutną świadomością tego, co nam przysługuje.

Firma budowlana – w jaki sposób profesjonalnie zacząć swoją działalność?

Prowadzenie firmy budowlanej może być dobrym pomysłem na biznes, jednak należy się liczyć z tym, że nie jest to prosta branża. W dodatku istnieje sporo barier, które do tego zniechęcają. Mowa między innymi o tym, iż konkurencja na tym rynku jest naprawdę spora. Ponadto stosunkowo wysokie są też koszty wejścia w taki biznes. Należy być tego świadomym i jeszcze przed poczynieniem konkretnych kroków przygotować szczegółowy plan działania.

Systemy zarządzania przedsiębiorstwem – jak wiele są w stanie ułatwić nam programy kadrowe

W obecnych czasach powstaje wiele innowacyjnych placówek, w których wszystkie sprawy ustalane są drogą komputerową. Prawdopodobnie nie uda nam się w tym momencie spotkać księgowej, jaka notuje wszelkie relewantne dane w zeszycie. Wszystkie osoby zatrudnione w biurach posiadają dostęp do komputerów , a także specjalistycznego oprogramowania, jakie zdecydowanie ułatwia robotę.

Czy wypełniliśmy pit z 2014?

Rozliczenia z urzędem skarbowym okazują się być niesamowicie istotne. Gdy powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy zobowiązani dawać fragment tej kwoty państwu, tak aby miało się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak ważne jest to, aby co rok, gdy jedynie coś zarobimy, rozliczać się w dobry sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wówczas pokazać wszelkie nasze przychody, dochody, a też wartość podatku, którą musimy wpłacić oraz którą przelaliśmy.