Tag Archives: księgowa

Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy biur rachunkowych i zatrudniania osoby do księgowości.

Każda, nawet najmniejsza firma musi regularnie płacić należne podatki, rozliczać się z Zusem, a jeżeli zatrudnia pracowników, to także prowadzić ich kompletną ewidencję. Tak naprawdę prowadzenie księgowości w przypadku najmniejszych firm nie jest jakieś trudne i skomplikowane, szczególnie jeśli obrót nie jest skomplikowany. Wielu biznesmenów doskonale sobie z tym radzi, wprawdzie będą oni musieli zdobyć trochę wiedzy z księgowości, ale w czasie prowadzenia firmy ta akurat też się przydaje.

Firma budowlana – w jaki sposób profesjonalnie zacząć swoją działalność?

Prowadzenie przedsiębiorstwa budowlanego może być świetnym pomysłem na działalność gospodarczą, jednak należy się liczyć z tym, że nie jest to łatwa branża. Ponadto istnieje niemało barier, które do tego zniechęcają. Mowa między innymi o tym, że konkurencja na tym rynku jest rzeczywiście niemała. W dodatku stosunkowo wysokie są również koszty wejścia w taki biznes. Należy mieć tego świadomość i jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek kroków stworzyć szczegółowy plan działania.

Czy wypełniliśmy pit z 2014?

Rozliczenia z urzędem skarbowym są niesamowicie istotne. Kiedy powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy zobowiązani dawać fragment tej wartości państwu, tak aby miało się ono za co utrzymać. Dlatego właśnie tak istotne będzie to, aby co rok, jeśli tylko coś zarobimy, rozliczać się w dobry sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wtenczas pokazać wszelkie nasze przychody, dochody, a także wysokość podatku, którą musimy uiścić oraz którą wpłaciliśmy.

Systemy zarządzania przedsiębiorstwem – jak wiele są w stanie ułatwić nam programy kadrowe

Współcześnie tworzy się coraz więcej pionierskich firm, w jakich wszystkie sprawy ustalane są drogą komputerową. Najprawdopodobniej nie uda nam się w tej chwili spotkać księgowej, jaka zapisuje wszystkie ważkie informacje w zeszycie. Wszystkie osoby zaangażowane do pracy w biurach posiadają dostęp do laptopów oraz specjalnego oprogramowania, jakie znacznie upraszcza robotę.

Outsourcing księgowości

Jakiś czas temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Dziś nierzadko firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac to okazja głównie do zmniejszenia kosztów firmy.

W których momentach warto zwrócić się po poradę do księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Każdy zna powiedzenie, iż nieznajomość prawa szkodzi. Wiele osób z pewnością przekonało się, iż jest ono prawdziwe, lecz są takie sfery życia, zwłaszcza takie jak otrzymanie pracy, wypłata wynagrodzenia lub urlop wychowawczy czy macierzyński, które szczególnie warto obgadać z kimś z większą wiedzą z tych dziedzin, aby nie być oszukanym albo by domagać się swoich praw z pełną świadomością tego, co się nam należy.

Zewnętrzna księgowość – warto korzystać

Firmy coraz częściej zlecają obsługę księgowości zewnętrznym firmom. Pozwala to często na obniżenie kosztów. Czy warto korzystać z oferty firm zajmujących się outsourcingiem?