Tag Archives: księgowa

Błyskawiczne pożyczki

Dodatkowy lub wyższy rachunek? Niespodziewany wydatek, wizja kuszącego, letniego weekendu poza miastem? Nie zawsze wydatki w danym miesiącu da się przewidzieć. Jeżeli bierzesz pod uwagę pożyczkę bez zaświadczeń, to musisz być świadomy, że przyniesie ona zamierzone efekty tylko wówczas, gdy skrupulatnie zaznajomisz się z jej zasadami.

W których momentach warto zwrócić się po poradę do księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Wszyscy znają ludowe porzekadło, że nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest to prawda, lecz są takie sfery życia, szczególnie takie jak zdobycie pierwszej pracy, wypłata pensji albo urlop wychowawczy lub macierzyński, które szczególnie warto skonsultować z kimś z dużą wiedzą z tych dziedzin, aby nie być oszukanym albo aby dochodzić swoich praw z absolutną świadomością tego, co się nam należy.

Firma budowlana – w jaki sposób profesjonalnie zacząć swoją działalność?

Prowadzenie firmy budowlanej może być dobrym pomysłem na biznes, jednak należy się liczyć z tym, że nie jest to prosta branża. W dodatku istnieje sporo barier, które do tego zniechęcają. Mowa między innymi o tym, iż konkurencja na tym rynku jest naprawdę spora. Ponadto stosunkowo wysokie są też koszty wejścia w taki biznes. Należy być tego świadomym i jeszcze przed poczynieniem konkretnych kroków przygotować szczegółowy plan działania.

Systemy zarządzania przedsiębiorstwem – jak wiele są w stanie ułatwić nam programy kadrowe

W obecnych czasach powstaje wiele innowacyjnych placówek, w których wszystkie sprawy ustalane są drogą komputerową. Prawdopodobnie nie uda nam się w tym momencie spotkać księgowej, jaka notuje wszelkie relewantne dane w zeszycie. Wszystkie osoby zatrudnione w biurach posiadają dostęp do komputerów , a także specjalistycznego oprogramowania, jakie zdecydowanie ułatwia robotę.

Czy wypełniliśmy pit z 2014?

Rozliczenia z urzędem skarbowym okazują się być niesamowicie istotne. Gdy powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy zobowiązani dawać fragment tej kwoty państwu, tak aby miało się ono za co utrzymać. Przez to właśnie tak ważne jest to, aby co rok, gdy jedynie coś zarobimy, rozliczać się w dobry sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wówczas pokazać wszelkie nasze przychody, dochody, a też wartość podatku, którą musimy wpłacić oraz którą przelaliśmy.

Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy biur rachunkowych i zatrudniania osoby do księgowości.

Każda, malutka nawet firma musi regularnie płacić wszystkie podatki, rozliczać się z Zusem, a jeśli zatrudnia jakiś pracowników, to także prowadzić ich pełną ewidencję. Wbrew pozorom policzenie wszystkiego w przypadku najmniejszych firm nie jest jakieś bardzo skomplikowane i trudne, zwłaszcza jeśli obrót nie jest skomplikowany. Spora część biznesmenów doskonale sobie z tym radzi, co prawda będą oni musieli zdobyć trochę wiedzy z księgowości, ale w czasie prowadzenia interesów ta akurat też się przydaje.

Outsourcing usług

Kilkanaście lat temu księgowa w firmie była niezastąpiona. Współcześnie coraz częściej firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, audytu finansowego czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.