Tag Archives: księgowośc

Efektywne prowadzenie swojej firmy – jakie zagadnienia należy dzisiaj mieć koniecznie na uwadze?

Prowadzenie własnej firmy jest naprawdę ogromnym wyzwaniem. Przedsiębiorcy nie mogą się bowiem koncentrować jedynie na oferowanych usługach czy sprzedawanych produktach. Z posiadaniem działalności gospodarczej wiążą się również kwestie mające charakter stricte administracyjne, które są jednak bardzo ważne dla jej sukcesu na rynku. Zaniedbanie księgowości może mieć bowiem negatywne konsekwencje.

Jak leasing samochodu wpłynie na finanse w firmie? Kiedy można pozwolić sobie na zwolnienie z kasy fiskalnej? – czyli po co jest nam potrzebny księgowy

Aktualnie coraz częściej wykorzystywaną usługą staje się księgowość przez internet, dzięki której przedsiębiorstwo może załatwić wszystkie potrzebne formalności związane z finansami. Skoncentrowanie się na tego rodzaju usłudze gwarantuje wiele korzyści w tym także tych natury finansowej. Co załatwimy przez internet?
Rzecz jasna należy podkreślić, że online możemy załatwić większość finansowych rozliczeń i operacji, które na bieżąco w firmie się przewijają.

Jak najlepiej usprawnić obsługę faktur?

Nawet posiadacze małych firm wystawiają każdego dnia faktury – chociaż to tak naprawdę wszystko zależy od tego w jaki sposób działamy. Być może mamy tylko kilku klientów, ale takich naprawdę dużych? Trudno w jednoznaczny sposób rzec, ale tak naprawdę można śmiało rzec, że jeśli w grę wchodzi prowadzenie firmy, w żadnym wypadku nie należy sądzić, iż fakturowanie nie jest istotną czynnością. W szczególności, że wszyscy doskonale wiemy, iż generalnie polskie skarbówki, choć to w sumie zależy od regionu, nie słyną z uprzejmości. W skrócie – nie powinniśmy nigdy pozwolić sobie na jakieś wpadki mające związek z fakturami!

Pełna księgowość z Wrocławia świadczy szeroki zakres usług

Założenie jednoosobowej działalności dosp., wymaga ogromnej wiedzy i zdolności, jakie pozwolą nad wszystkim należycie panować. Nie jest to łatwe, ponieważ poza wykonywaniem określonego zakresu działań w danej branży, trzeba także zająć się kwestiami formalnymi, księgowością itp. Takie zadania są trudne, bo wymagają wykonania zgodnie z obowiązującymi w poszczególnym czasie przepisami. Dlatego księgowość dla jednoosobowych działalności gosp., realizowana jest przez fachowców, którzy funkcjonują indywidualnie lub na rzecz firm rachunkowych.

Księgowość we własnej działalności – to proste! Pod warunkiem kiedy masz dobre biuro rachunkowe.

Jeżeli podejmujemy decyzje o założeniu samodzielnej działalności, już po pojawieniu się tego pomysłu warto porozglądać się za dobrym biurem rachunkowym albo zaufanym doradcą podatkowym. By nadążać za zmieniającym się prawem dotyczącymi księgowości, kwestii kadrowo-płacowych, dbając przy tym o ruch w interesie, dobrze jest mieć kogoś komu można ufać.

Jak dobrze poprowadzić księgowość w firmie, zalety i wady biur rachunkowych.

Każda firma poza prowadzeniem zwykłej działalności musi rozliczać się dodatkowo z ZUSem i urzędem skarbowym. Zależnie od metody rozliczeń do zapłacenia będzie vat i podatek dochodowy, a oprócz tego zapłacenie składek na ubezpieczenia chorobowe, rentowe i społeczne za siebie i pracowników. Policzenie prawidłowo tych wszystkich rzeczy wymaga pewnej wiedzy z księgowości, co jest tym trudniejsze, że przepisy są niekiedy bardzo skomplikowane i często się zmieniają.

Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy biur rachunkowych i zatrudniania osoby do księgowości.

Każda, nawet najmniejsza firma musi regularnie płacić należne podatki, rozliczać się z Zusem, a jeżeli zatrudnia pracowników, to także prowadzić ich kompletną ewidencję. Tak naprawdę prowadzenie księgowości w przypadku najmniejszych firm nie jest jakieś trudne i skomplikowane, szczególnie jeśli obrót nie jest skomplikowany. Wielu biznesmenów doskonale sobie z tym radzi, wprawdzie będą oni musieli zdobyć trochę wiedzy z księgowości, ale w czasie prowadzenia firmy ta akurat też się przydaje.