Kto ma prawo skorzystać z programu lojalnościowego?

Praca, biznesmen
Fakt, że zdobycie przez firmę nowego klienta jest, często, znacznie droższe niż utrzymanie klienta już posiadanego, sprawił, że firmy wzmożoną uwagę zaczęły koncentrować na narzędziach pomagających w zatrzymaniu klientów. Wśród nich coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się programy lojalnościowe, przede wszystkim dzięki swojej dużej elastyczności.

Prawidłowo zaplanowany program lojalnościowy umożliwia z jednej strony zwiększyć lojalność odbiorcy wobec marki, z drugiej, pozyskać ważne informacje, dzięki którym przedsiębiorstwo może określić wartość danego klienta. Pozwala to na wyłonienie odbiorców przynoszących największy zysk i zogniskowanie na nich swoich działań.

Platforma partnerska jest narzędziem, którego pole działania oraz koszt uruchomienia i administrowania dostosowują się do przedsiębiorstwa, które je wykorzystuje. Właściwość ta sprawia, że platforma partnerskajest dostępna zarówno dla dużych korporacji o dużym zasięgu jak również dla średnich firm, działających na rynkach lokalnych. Cechy programów partnerskich w połączeniu z relatywnie niskimi kosztami ich prowadzenia sprawiają, że coraz większa liczba firm podejmuje decyzję o ich wykorzystaniu.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes