Który przedsiębiorca musi posiadać kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z rozpoczęciem 2015 roku zmieniły się przepisy mówiące o posiadaniu kas fiskalnych.Musi je mieć każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Prawo dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednakże nie musi posiadać kasy, kiedy jego roczne obroty są niższe niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzą przez cały rok. W innych przypadkach wszystkie kwoty obliczane są w zależności od miesięcy działalności.

kasjerka przy kasie

Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kasa fiskalna będzie potrzebna od 2015 roku? Nawet wtedy, kiedy rezerwowano lub kupowano bilety, nawet przelewem, co wcześniej zwalniało z obowiązku.

Jeśli uważasz, że przedstawiana problematyka jest ciekawa, kliknij ten odnośnik, w najświeższej ofercie też przeczytasz coś godnego uwagi.

Dodatkowo kasę muszą posiadać osoby, które każde zlecenie zawierają na fakturach, bez względu na ich ilość. Nadal kasę bezwzględnie muszą posiadać między innymi firmy oferujące wszystkie nośniki danych, perfumy, sprzęt radiowy i telewizyjny, przeróżne części do pojazdów czy oferujące usługi kosmetyczne albo fryzjerskie. Dostępna jest również ulga na zakup fiskalnej kasy. Który przedsiębiorca może z niej korzystać? Jeżeli firma przeprowadza wszystko w obowiązujących terminach, dokładnie spisują sumy podatku, mogą dostać ulgę na zakup kasy. Warto wiedzieć, że można odliczyć od podatku aż 90 procent ceny, jednak nie może to być suma przewyższająca 700 zł. Przedsiębiorca ma rzecz jasna również możliwość innych ulg, przykładowo możliwe jest odliczenie składek ZUS. Zatrzymajmy się jednak na kasach fiskalnych. Jakie Wymogi trzeba spełniać? Podatnik musi mieć wszystkie dokumenty, które potwierdzają całą zapłatę za kasę fiskalną. W dodatku jeszcze przed tym, kiedy rozpocznie się ewidencjowanie, należy zgłosić do Urzędu Skarbowego, gdzie będą użytkowane i jaka jest ich liczba. Ulga nie ma konkretnej daty granicznej, dla której trzeba ją wykorzystać.

kasa
Co natomiast w wypadku przedsiębiorców zwolnionych z VAT. Jeśli nie jesteśmy zwolnieni należy zaznaczyć ulgę podczas wypełniania deklaracji VAT. Skoro jednak tego nie wykonujemy, czy mamy szansę na ulgę na kasę fiskalną? Tak, jest to wykonalne. Tak jak podmiot płacący VAT, musi przeprowadzać ewidencje obrotów w wyznaczonych terminach, wtedy ulga jest możliwa, zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Wcześniej przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek, który powinien zawierać następujące dane: adres, imię i nazwisko, NIP, wszelkie dokumenty, które potwierdzają sumę zakupu nabytych kas fiskalnych, dane osoby, która serwisuje opisywane urządzenia, wszystkie dane niezbędne do wykonania przelewu bankowego, to znaczy przede wszystkim numer konta. Jeśli zależy nam na otrzymaniu ulgi i zwróceniu finansów, należy skrupulatnie przestrzegać wszelkich terminów.szczegóły tutaj nadzory budowlane trójmiasto nadzory budowlane trójmiastoWtedy z pewnością nasz wniosek nie zostanie odrzucony. Więcej na .

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes