Kulturowe impresje na miarę aktualnych czasów. Jakie są i dlaczego się tworzą? Czy zawsze istniały?

programowanie
Odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości to nie lada wyczyn. W każdym, najbardziej niepozornym miejscu spotkać jesteśmy w stanie znak zapytania, który będzie nas zaskakiwał jeszcze nie raz i nie dwa. Nie żyjemy w zamknięciu, więc takie okoliczności będą na porządku dziennym. Nie żyjemy jakby za murem, jak w okresie komuny, więc kultura, zwyczaje i inne zjawiska będą przenikać na nasze podwórko. Nie powinniśmy się przed tym bronić, bo jesteśmy w stanie na tym zyskać. Wszystkie kraje bowiem korzystniej się rozwijają, jeśli pozwalają innym dochodzić do głosu, oczywiście w pewnych granicach.

Jeśli mówimy o dominującej kulturze w dzisiejszych czasach, to jest nią na pewno kultura korporacji.

Czy zajmują Cię przedstawiane tematy? Jeśli tak, to patrz szczegóły (http://propertyapart.com/noclegi-dla-firm) i odnajdź więcej informacji na ten temat – na pewno będą niesamowicie wciągające.

Pojęcia jak service desk (czytaj więcej) czy outsourcing it, są czymś zwyczajnym w każdej wielkiej, światowej korporacji. Te określenia jak znaki, jak wytrychy do innego świata, stają się konkretnymi drogowskazami dla wszystkich zatrudnionych osób w takich miejscach. Zapewniają lepsze poznanie miejsca, w jakim pracują, jego kultury i obyczajów.

To raczej normalne, iż w każdym okresie są tego typu kulturowe zjawiska. Zresztą angielski i kultura korporacyjna to w dzisiejszych czasach normalne zjawisko, nie możemy bronić się przed tym szaleńczo wymachując rękami. Przed latami 90. posiadaliśmy inną kulturę, radziecką, tak więc musieliśmy znać rosyjski. Kto nie mówił po rosyjsku, ten albo nie http://bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-hormann sprawował jakiegoś istotnego stanowiska, albo zwyczajnie nie chodził do szkoły. Jest jeszcze jedno wytłumaczenie, kto nie znał, ten świadomie nie chciał go znać. Dziś przed językiem angielskim tak się nie bronimy, ponieważ nie jest on nam narzucony, lecz powinniśmy go znać. W każdych czasach odnajdziemy więc taki jakby nacisk, miękkie przymuszenie, iż musimy coś znać, aby odnaleźć się w świecie.

Zdalna praca programisty
Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Możemy to zaaprobować jeszcze z innych przyczyn. Właściwie nauka danego języka. to w końcu nowa umiejętność, jaką warto poznać. Pomyślmy jakbyśmy robili to dla własnego rozwoju, a nie dla jakiegoś odgórnego planu. W takiej sytuacji taka nauka jest bardziej przyjemna i na pewno bardziej pożyteczna. Może też być ciekawą przygodą, poznawanie nowej kultury ucząc się języka, lecz na swój sposób bez nakazu i narzuconych sposobów działania. Takie coś z pewnością lepiej zadziała niż wszystkie lekcje, jakie wkuwamy „na blachę”.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes