Kultywowane od dawna tradycje harcerskie ciągle są żywe i przekazywane nowym pokoleniom

Wyjątkowo dużo osób uwielbiających turystykę pieszą było kiedyś związanych z harcerstwem. Obecnie jako dorośli chcą zaszczepić własną miłość do wędrowania we własnych dzieciach. Wyjeżdżają z nimi w Bieszczady lub w Tatry i pokazują miejsca, które odkrywali, kiedy byli dziećmi.

Zwyczaje harcerskie istnieją od wielu lat i są podtrzymywane przez kolejne pokolenia. Symbolem tego ruchu od wielu lat jest lilijka harcerska. Jej wygląd pochodzi od zwieńczenia magnetycznej igły kompasu, która oznaczała północ. Pełni ona w harcerstwie ważną rolę, wskazuje harcerzom prawidłową drogę, po której powinni kroczyć, by egzystować w zgodzie z wyznawanymi przez harcerstwo ideałami, takimi jak naród, nauka oraz cnota.

obóz

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczna lilijka harcerska jest również członem krzyża harcerskiego, noszonego tradycyjnie nad lewą kieszenią munduru. Pod tym linkiem E-sklep, w którym znajdziesz lilijki ZHP.Na wartościach harcerstwa wyrosło kilka pokoleń, i to one aktualnie przekazują je maluchom.

Jeżeli myślisz, że wiadomości zawarte w tym materiale są absorbujące, sprawdź też ten link – to unikalna strona (https://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-biurowe/eqlibrium/), na której znajdziesz zbliżone treści.

Często zatem nabywają nosidełka turystyczne i wybierają się na wędrówki po górach czy polach, przybliżając dzieciom historie sprzed lat.

Aktualnie harcerstwo może nie jest tak popularne, jak było w przeszłości. Aczkolwiek ciągle dosyć dużo maluchów, nieraz dopingowanych przez opiekunów, zapisuje się do tego ruchu, a lilijka harcerska ciągle wytycza drogę nowym pokoleniom, które chcą egzystować zgodnie ze wspomnianymi wyżej normami. Nie dziwi więc, że na górskich szlakach można napotkać nieraz dorosłych, byłych harcerzy, zaopatrzonych w nosidełka turystyczne, w których niosą swoje dzieci. Tu znajdziesz wysokiej jakości nosidełka.
Przypuszczalnie harcerstwo nie będzie liczyło w przyszłości tyłu członków co dawniej, jednakże ciągle jest ruchem wyjątkowo ciekawym. Szczególnie, że praktykowane tam zasady są uniwersalne i jest w stanie się do nich odwołać praktycznie każdy. Ponadto wstępujące do harcerstwa maluchy mają możliwość poznać mnóstwo wyjątkowych osób oraz nauczyć się praktycznych umiejętności, które później im się przydadzą. Nie bez znaczenia jest także fakt, że liczne wycieczki z rówieśnikami umożliwią młodym harcerzom zbudowanie przyjaźni nieraz trwających przez całe życie.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes