Kwiaciarnie zawsze żywe

images
Ostatnimi czasy sporo ludzi decyduje się na otworzenie swojej działalności gospodarczej. Idee są różnorodne. Część przedsiębiorców chce wejść na rynek, na którym jest spora konkurencja – choćby salon fryzjerski albo sklep z ubraniami. Czasem przedsiębiorcy biorą się za działkę, na której w ogóle się nie znają, myśląc, że jakoś to będzie. To widać na przykładzie wielu restauracji. Jest jednakże dziedzina, do której można wejść stosunkowo łatwo i jeżeli tylko wynajdziemy dobrą lokalizację i zaczniemy ciężko pracować – sukces mamy w kieszeni. Chodzi mianowicie o kwiaciarnie.

Jak się zabrać do otwierania kwiaciarni?

Konkurencja jest spora, można to dostrzec w szczególności w większych miastach. Jeżeli chodzi o taki biznes, jak kwiaciarnia Warszawa ma przynajmniej jedną na prawie każdym skrzyżowaniu. Lecz nie ma powodu do obaw. Akurat w tej branży możemy znaleźć dla siebie lokalizację taką, żeby udało się rozkręcić ten biznes (www.inoffice.pl/sale-konferencyjne/) naprawdę dobrze.

Niezwykła moc kwiatów
Autor: Sigma International (Poland) Ltd
Źródło: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.

Warto zacząć od przyjrzenia się konkurencji. W zasadzie wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło, które nas interesuje, na przykład „kwiaciarnia Wrocław” i przyjrzeć się na mapie, w którym miejscu jest luka, brakuje kwiaciarni, a mogłaby być. Kwiaty doskonale sprzedają się naturalnie w okolicach kościołów i cmentarzy, ale również teatrów, oper albo – witryna w tym temacie – kin. Doskonałe miejsce to okolice restauracji, do której pary zakochanych przychodzą na randki, albo organizowane są różnego typu imprezy. Naturalnie, zdarzają się miejsca, gdzie będzie trudniej. Jeśli chcemy otworzyć tego rodzaju biznes, jak kwiaciarnia Kraków na przykład przeciwstawi nam gigantyczną konkurencję pod postacią swoich słynnych kwiaciarek, do których ludzie przyjeżdżają czasami nawet z obrzeży miasta. Dlatego analiza konkurencji jest tak istotna.

Zdobądź stałych klientów

Równie ważną sprawą jest ciekawe podejście do akcji promocyjnych. Musimy wiedzieć jak poradzić sobie choćby z roślinami, które już nie są idealnie świeże i piękne. Może wykorzystać je jako promocję naszej kwiaciarni i za symboliczne pieniądze sprzedawać je wracającym z pracy ludziom jako „bukiet na stół w jadalni”, albo nawet i wręczać je z wizytówką naszej kwiaciarni. Ludzie zapamiętują takie miłe gesty, a jeżeli są z okolicy – to zdobyliśmy już stałych klientów.

Oczywiście, nie możemy tak ot, bez przygotowania brać się za tę dziedzinę. Jeśli nie chcemy robić kursu florystycznego to zacznijmy od zatrudnienia dobrej florystki. Ta inwestycja na pewno się zwróci.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes