Tag Archives: kwota

Kontrakt z jednostką samorządu terytorialnego – jak sobie radzić z wymogami formalnymi?

Współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego, musimy liczyć się z obowiązkiem otrzymania specjalnych zabezpieczeń kontraktu, jak również z wieloma innymi wymogami formalnymi. Aby nie zginąć w gąszczu papierów, dobrym rozwiązaniem jest zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Zakup własnego mieszkania – na co szczególnie trzeba uważać?

W życiu każdego człowieka nastaje czas, gdy zaczyna on myśleć o zostaniu właścicielem takiego miejsca, które będzie mógł nazywać swoim. Zaczyna on wtedy poszukiwanie mieszkania do kupienia, co – jak się okazuje – wcale nie jest takie proste i jest uzależnione od mnóstwa najróżniejszych czynników. Na co więc powinno się uważać podczas poszukiwania mieszkania?

Dlaczego wypełnianie formularzy PIT-37 sprawia Polakom tak dużo problemów

W każdym roku Polacy pracujący na etatach, jak i ci na rentach, stają przed obowiązkiem uzupełnienia druku PIT-37, a potem złożenia go w stosownym urzędzie. Pomimo tego że wykwalifikowany księgowy bardzo szybko upora się z wstawieniem cyfr i liter w wyznaczone kratki, to niektórzy mogą niemal całymi godzinami zastanawiać się nad obliczeniami.

Jak właściwie da się zapewnić obsługę księgową firmy, plusy biur rachunkowych w internecie.

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością regularnego prowadzenia księgowości. Nawet jeśli będzie się wystawiać dwie faktury w miesiącu i kupować tyle samo, to trzeba prowadzić książkę przychodów i rozchodów, wypełnić rejestry i deklaracje, a oprócz tego obliczyć wszelakie składki i podatki.

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

Blankiet PIT-37 związany jest z wszelkimi profitami uzyskiwanymi oraz rozliczanymi przez płatnika (dla przykładu pracodawcę). Kiedy dochodzi do nawiązania umowy lub dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wówczas nie korzystamy z owego dokumentu. To typowa deklaracja, którą składa pracobiorca, zleceniobiorca lub inna osoba, za jaką zaliczki na podatek powinien obliczyć płatnik (dla przykładu chlebodawca, zleceniodawca, itd.).

Biuro dla firmy – czym warto w pierwszej kolejności się dziś kierować wynajmując najlepszy lokal?

Biuro jest wizytówką firmy, dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem reprezentacyjnego lokalu. To naprawdę ważna decyzja i na pewno nie powinno się jej podejmować bez przemyślenia. Jakie kwestie trzeba mieć na uwadze w pierwszej kolejności? Przede wszystkim należy sprecyzować możliwości finansowe firmy i maksymalną kwotę, którą każdego miesiąca można przeznaczyć na wynajem biura.

Najpopularniejsze i przeważnie stosowane przez przedsiębiorstwa sposoby opodatkowania prowadzonej działalności.

Prowadzenie swojej firmy zawsze wiąże się z obowiązkiem prowadzenia ewidencji księgowej. Zależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa i formy organizacyjnej można wybrać spośród paru typów opodatkowania. Zdecydowana większość firm rozlicza się w oparciu o ogólną metodę, jaka jest podstawową formą opodatkowania, automatycznie nadawaną.