Tag Archives: kwota

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

Druk PIT-37 związany jest z wszystkimi przychodami osiąganymi a także rozliczanymi przez płatnika (dla przykładu pracodawcę). Jeśli dochodzi do nawiązania umowy czy dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, w takim przypadku nie korzystamy z owego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, którą składa pracownik, zleceniobiorca albo inna osoba, za jaką zaliczki na podatek musi obliczyć płatnik (dla przykładu pracodawca, zleceniodawca, itd.).

Biuro dla firmy – czym warto w pierwszej kolejności się dziś kierować wynajmując najlepszy lokal?

Biuro jest wizytówką firmy, w związku z tym dobrze jest zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego lokalu. To naprawdę istotna decyzja i z pewnością nie powinno się jej podejmować bez przemyślenia. Jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności? Przede wszystkim należy sprecyzować możliwości finansowe firmy i maksymalną kwotę, którą miesięcznie można przeznaczyć na wynajęcie biura.

Dlaczego wypełnianie formularzy PIT-37 sprawia Polakom tak dużo problemów

Co roku Polacy pracujący na umowach, jak i ci na emeryturach pomostowych, stają przed koniecznością uzupełnienia druku PIT-37, a następnie złożenia go we właściwym urzędzie. Chociaż wprawny księgowy błyskawicznie upora się z wstawieniem liczb oraz liter w wyznaczone rubryki, to niektórzy mogą niemal całymi godzinami myśleć nad obliczeniami.

Jak właściwie da się zapewnić obsługę księgową firmy, plusy biur rachunkowych w internecie.

Prowadzenie swojej firmy wiąże się z koniecznością regularnego prowadzenia księgowości. Nawet jeśli będzie się wystawiać trzy faktury w miesiącu i kupować tyle samo, to trzeba poprowadzić odpowiednią dokumentację, wypełnić rejestry i deklaracje, a poza tym policzyć wszystkie podatki i składki na zus.

Najpopularniejsze i przeważnie stosowane przez przedsiębiorstwa sposoby opodatkowania prowadzonej działalności.

Prowadzenie swojej firmy zawsze będzie się wiązać z koniecznością prowadzenia ewidencji księgowej. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa i formy organizacyjnej można wybrać wśród paru rodzajów opodatkowania. Największa chyba ilość firm prowadzi rozliczenia w oparciu o ogólną metodę, która jest główną formą opodatkowania, nadawaną z automatu.

Kontrakt z jednostką samorządu terytorialnego – jak sobie radzić z wymogami formalnymi?

Współpracując z władzami samorządowymi, trzeba liczyć się z wymogami otrzymania specjalnych zabezpieczeń kontraktu, a także z wieloma innymi wymogami formalnymi. By nie zginąć w gąszczu papierów, dobrze jest skorzystać z profesjonalnej porady.

Zakup własnego mieszkania – na co szczególnie trzeba uważać?

W życiu każdego człowieka nadchodzi chwila, gdy zaczyna on myśleć o zostaniu właścicielem takiego miejsca, które będzie mógł nazywać własnym. Zaczyna on wtedy poszukiwania lokalu do kupna, co – jak się okazuje – wcale nie jest takie łatwe i zależy od mnóstwa najróżniejszych czynników. Na co więc powinno się uważać podczas poszukiwań mieszkania?