Lampy, które odmienią Twoje wnętrza

lampa
Prawidłowo dobrane lampy to przysłowiowa „kropka nad i” w naszych domach. Często wystarczy ciekawa lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.
Mistrzami w dopasowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy kryształowe lampy, luksusowe żyrandole mogą ”zagrać” w oszczędnym w formie, nowoczesnym wnętrzu? Jak najbardziej! Zasada ta działa także i w drugą stronę – starocie, wiekowe meble w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może mamy ochotę, aby lampę uczynić najbardziej zwracającym uwagę punktem pomieszczenia? Lampy kryształowe wbrew pozorom sprawdzą się w większości stylizacji.

Lampy Chou
Autor: LZF
Źródło: 9design
Zwykle najbardziej kłopotliwy jest salon. W tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu, czytamy gazety, bawimy się z dziećmi, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga zatem większego skupienia z naszej strony. Szczególnie kiedy wybraliśmy ciemne meble, grube tkaniny, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. Taki wystrój zabiera dopływ światła przez co większy żyrandol nie wystarczy. Potrzebować będziemy różnych źródeł światła. Idealnie sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna. Lampy stojące, z kloszem skierowanym w dół ustawmy przy fotelu, w którym lubimy się relaksować. Jeżeli pokój dzienny ma naprawdę sporo metrów i na dodatek połączyliśmy go z kuchnią – oświetlenie podkreśli nam kącik do długich rozmów, relaksu albo podkreśli urok kolekcji porcelany, którą odziedziczyliśmy po seniorki rodu. Kiedy wyobrażamy sobie oświetlenie sufitowe salonu, zazwyczaj w wyobraźni mamy obraz ostrego i jasnego światła, które nie wpływa korzystnie na chęć relaksu. I choć zapewne jest potrzebne przy sprzątaniu lub w pokoju w trakcie pracy, w salonie nie zawsze się sprawdzi.


lampa sufitowa
Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Z tej przyczyny idealnie jest, gdy lampy sufitowe posiadają sterowniki natężenia światła, które sprawiają, iż górne oświetlenie może być delikatniejsze.
W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które doskonale zaprezentują się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. I mimo iż są to sklepy które funkcjonują w sieci przeważnie istnieje możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes