Last minute Peru, dalekie wyjazdy

Peru to nie jedynie kolebka jednej z najstarszych kultur na świecie, ale też jedno z najpiękniejszych lokalizacji na Ziemi. Peru zachwyca na każdym kroku. Natura jest nieprawdopodobnie obfita, mieszkają tu delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Metropolia kraju Lima, to miasto kontrastów. Z jednej strony znajdziemy w nim stare kolonialne centrum, również nowoczesną dzielnicę, a z drugiej, ciągnące się kilometrami w pobliżu brzegów Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać początkowemu wrażeniu i podjąć próbę poznać bliżej stolicę Peru, albowiem z pewnością ma ona swój niepowtarzalny urok i oferuje niemało atrakcyjnych przeżyć.

niezapomniane chwile

Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com
Do Peru jedzie się po to, by ujrzeć Machu Picchu i przejść trakt Inków, jednak ów kraj ma wiele więcej do zaoferowania. W Peru – odwiedź stronę – jest możliwość chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, płynąć po jeziorze Titicaca, jak i pływać łodzią po Amazonce. Lasy deszczowe Amazonii obejmują 60% nawierzchni kraju i są najbardziej biologicznie zróżnicowanym obrębem na Ziemi. Dużo odmian roślin i zwierzaków jeszcze oczekuje tu na odkrycie. Kanion Colca jest dwa razy większy niż Wielki Kanion w USA. Regionalna ludność andyjskiej kotliny rzeki pielęgnuje tradycję tarasowych pól, a po drodze spotyka się kolorowe andyjskie miasteczka o hiszpańskich korzeniach.

Jar, poza zadziwiającymi widokami popularny jest także dzięki olbrzymim andyjskim kondorom, wznoszącym się na prądach powietrznych w oczekiwaniu na ofiarę. Za sprawą last minute Peru jest możliwość w tym miejscu praktykować trekking, albo rafting, jeździć rowerem blisko ścian kanionu, bądź relaksować się po męczącym dniu w gorących źródłach, czy obserwować dawne indiańskie cmentarze.

Zamierzchłe czasy, kultura, zwyczaje, obszary wciąż czekają w Peru na odkrycie. Jeśli mamy więcej czasu, warto rozpoznawać rzadziej zwiedzane lokalizacje. Wyjątkowo piękne krajobrazy wzbogacone czarującymi pozostałościami pozostawionymi przez inkaski szczep wyznawców Słońca, różnorodne dziedzictwo kulturowe, kuchnia, folklor i muzyka sprawiają, że podróż do Peru to pamiętne doświadczenie.

Masz ochotę bliżej poznać prezentowany tu problem? Jeżeli tak, zobacz szczegóły podobnych materiałów. One też omawiają tę kwestię.

/J]

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes