Leasing, w jaki sposób obliczyć miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych?

portfel i pieniądze
Właściciele firm, by móc mnożyć kapitał muszą się przemieszczać, najczęściej samochodem.
Lecz nie wszystkich przedsiębiorców stać na zakup auta ze środków obrotowych (tym bardziej właścicieli firm z krótkim stażem). Co wtedy? Pozostaje im leasing lub kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie korzyści przynoszą?
Leasing samochodu (http://cenabiznesu.pl/-vat-2014-leasing-samochodu-od-1-kwietnia-2014-r) opiera się na tym, że właściciel firmy, który dzierżawi samochód, wynajmuje go osobie prowadzącej firmę. Wynika z tego, że nie kupujemy auta, a w zasadzie „wypożyczamy”. Jest to równoznaczne z tym, iż to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej można odkupić auto, lub wynająć kolejne. Co można wziąć w leasing? Przedmiotem leasingu może być wszystko to, co wspiera i ułatwia działania firmy, czyli samochody, specjalistyczne maszyny i urządzenia.
pieniądze w gotówce
Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com

Przy kredycie (zobacz kredyt pod zastaw ziemi rolnej) nie jest już tak łatwo. Jeśli chcemy zmienić samochód, sami musimy zająć się sprzedażą starego. Również obsługę techniczną oraz ubezpieczenie trzeba zorganizować samodzielnie. Ponadto, przy kredycie samochodowym procedura jest nieco bardziej skomplikowana, z kolei leasing postrzegany jest jako bardziej przychylny ze względu na korzyści podatkowe a także mniejsze formalności. Jeśli wstępnie chcemy ustalić, jakie będzie miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych, pomoże nam to ustalić kalkulator leasingowy. Jego postać jest prosta, a funkcjonowanie szczególnie efektywne. Takie rozwiązania zapewniają nam wszelkiego rodzaju serwisy, które dostarczają początkującym właścicielom firm szereg informacji niezbędnych w biznesie. Bieżące informacje z rynku, praktyczne kalkulatory np. kalkulator odsetek podatkowych (tu) lub kalkulator odsetek ustawowych, informacje na temat kredytów. To właśnie dzięki takim internetowym narzędziom, posiadanie firmy jest znacznie łatwiejsze.

Po podaniu niezbędnych informacji w kalkulatorze leasingowym, wystarczy tylko włączyć przeliczenie, a naszym oczom ukaże grupa propozycji z wielu firm leasing. Miejmy na uwadze, iż w większości przypadków są to oferty do negocjacji.
Autor www.cenabiznesu.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes