Lekarz czy może kosmetyczka? Gdzie realizować zabiegi medycyny estetycznej

Coraz nagminniej, by zadbać o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, ale do lekarza. Zabiegi, które wykonuje specjalista medycyny estetycznej, są zazwyczaj bardziej efektywne oraz dają efekty dostrzegalne od razu. Które więc zabiegi można przeprowadzić u kosmetyczki? Wolisz gabinet kosmetyczny czy klinikę medycyny estetycznej? W naszym kraju nie ma ustawowych regulacji mówiących o tym, jakie zabiegi, przy pomocy jakich aparatów, ma prawo realizować kosmetyczka, a które lekarz. W związku z tym to klient powinien kierować się zdrowym rozsądkiem i nie inspirować się wyłącznie opłatą.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wybrać lekarza medycyny estetycznej, natomiast kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki chodzimy na wszelakie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak przykładowo maseczki, pilingi, masaże (metody usuwania owłosienia). Kosmetyczka winna trudnić się głównie profilaktyką jak też „dopieszczaniem” skóry i zmysłów. W gabinecie kosmetycznym możemy również poddać się delikatnemu złuszczaniu, na przykład przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji bądź kawitacji.

W grę wchodzi też depilacja laserowa bikini Warszawa jest miastem w którym jest bezlik takich gabinetów (w ofercie Angel Factory). Ale nie jedynie. Zabiegi wiążące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich praktykowanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to na przykład makijaż permanentny. Kosmetyczka może też wykonywać poniektóre zabiegi z użyciem lasera, np. depilację. Głębsze zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla lekarzy. To w gabinecie medycyny estetycznej – gabinet medycyny estetycznej wrocław możemy poddać się silnym zabiegom laserowym, usuwaniu brodawek bądź pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Jedynie lekarz powinien dokonywać wszelkich zastrzyków, np. botoksu albo wypełniaczy. Koniecznie zapytaj doktora o specjalizację. Lekarz realizujący zabiegi poprawiające urodę musi być specjalistą z obszaru chirurgii plastycznej, dermatologii albo medycyny estetycznej a także odbyć stosowne szkolenia. W takim gabinecie możemy zapytać także o modelowanie ciała Warszawa jest miejscowością, w której na pewno odnajdziemy godziwy gabinet medycyny estetycznej .

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes