Lekarz czy może kosmetyczka? Gdzie realizować zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna
Coraz nagminniej, by zadbać o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, ale do lekarza. Zabiegi, które wykonuje specjalista medycyny estetycznej, są zazwyczaj bardziej efektywne oraz dają efekty dostrzegalne od razu. Które więc zabiegi można przeprowadzić u kosmetyczki? Wolisz gabinet kosmetyczny czy klinikę medycyny estetycznej? W naszym kraju nie ma ustawowych regulacji mówiących o tym, jakie zabiegi, przy pomocy jakich aparatów, ma prawo realizować kosmetyczka, a które lekarz. W związku z tym to klient powinien kierować się zdrowym rozsądkiem i nie inspirować się wyłącznie opłatą.

zabieg medycyny estetycznej
Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wybrać lekarza medycyny estetycznej, natomiast kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki chodzimy na wszelakie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak przykładowo maseczki, pilingi, masaże (metody usuwania owłosienia). praca (zobacz czym się zajmuje kosmetyczka) winna trudnić się głównie profilaktyką jak też „dopieszczaniem” skóry i zmysłów. W gabinecie kosmetycznym możemy również poddać się delikatnemu złuszczaniu, na przykład przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji bądź kawitacji.

W grę wchodzi też depilacja laserowa bikini Warszawa jest miastem w którym jest bezlik takich gabinetów (w ofercie Angel Factory). Ale nie jedynie. Zabiegi wiążące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich praktykowanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to na przykład makijaż permanentny. Kosmetyczka może też wykonywać poniektóre zabiegi z użyciem lasera, np. depilację. Głębsze zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla lekarzy. To w gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się silnym zabiegom laserowym, usuwaniu brodawek bądź pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Jedynie lekarz powinien dokonywać wszelkich zastrzyków, np. botoksu albo wypełniaczy. Koniecznie zapytaj doktora o specjalizację. Lekarz realizujący zabiegi poprawiające urodę musi być specjalistą z obszaru chirurgii plastycznej, dermatologii albo medycyny estetycznej a także odbyć stosowne szkolenia. W takim gabinecie możemy zapytać także o modelowanie ciała Warszawa jest miejscowością, w której na pewno odnajdziemy godziwy gabinet medycyny estetycznej (http://angelfactory.pl/modelowanie-sylwetki/).

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes