W jaki sposób przygotować się do wyjazdu w góry

Krajobraz górski
Jeżeli zamyślasz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o paru głównych regułach postępowania podczas pobytu w górach. Taka wyprawa wymaga właściwego przygotowania tak pod względem logistycznym, jak także sprzętowym. Poniżej kilka porad co uczynić, żeby twój pobyt w górach łączył się tylko z przyjemnymi przeżyciami oraz wspomnieniami.
wejdź na stronę po dodatkowe informacje
Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Jeśli planujesz kluczyć po marszrutach od schroniska do schroniska, najistotniejszym czynnikiem będzie odpowiednie przygotowanie kondycyjne. Na miesiąc lub dwa miesiące przed wyjazdem postaraj się zatroszczyć się należycie o poprawę swojej formy fizycznej, by będąc w górach nie zrezygnować na półmetku szlaku. Można robić dłuższe spacery, praktykować Nordic Walking, biegać, albo pływać. Na skutek takiego wysiłku podwyższysz swoją odporność. Następnym krokiem jest zakup odpowiedniego plecaka. Winien być niemały a także pakowny, tak żeby można było pomieścić w nim wszelkie najpotrzebniejsze obiekty, jednakże z jednocześnie możliwie lekki. Jeśli jesteś kobietą niewielkiej postury, nie powinnaś kupować najogromniejszego plecaka, bowiem najzwyczajniej nie zdołasz go dźwignąć (wyekwipowany będzie dla ciebie zbyt dużym ciężarem). Toteż pamiętaj o tym, by mierzyć siły na zamiary.

Turysta górski
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym krokiem będzie zaopatrzenie się w należyte buty trekkingowe damskie. Warto nabywać typowe obuwie do spacerowania po górach. Są one dość drogie, jednakże właściwie dobrane, posłużą przez kilka następnych sezonów. Trzeba wybrać buciki trochę większe, albowiem będziesz wkładać do nich grubsze skarpetki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie poranisz swych stóp w trakcie włóczęgi. Miej z sobą należytą ilość bielizny oraz bluzek na zmianę (najbardziej odpowiednia jest bielizna termoaktywna). Pamiętaj również o tym, aby zabrać coś na ładniejsza pogodę i na zimniejsze bądź deszczowe dni (polar, kurtka przeciwdeszczowa), dzięki temu zabezpieczysz się przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

Najlepiej zabrać ze sobą termos, nóż, łyżkę, większy kubek oraz niewielki zapas pożywienia. Nierzadko zdarza się, iż posiłki w schroniskach są bardzo drogie, bądź nie ma tam większego asortymentu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie wydasz dodatkowych pieniędzy. Starczy iż poprosisz o wrzątek w schronisku (najczęściej jest bezpłatny).

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes