Lotnisko we Wrocławiu – w jaki sposób tam dojechać?

Każdego dnia, a zwłaszcza w sezonie letnim, mnóstwo osób wybiera się do miasta Wrocław w celu uskuteczniania lotu w powietrzu. Gdyż lotnisko w tym punkcie posiada sporą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą na tym obszarze. Dlatego tez mnóstwo ludzi z sąsiednich miejscowości ściąga tutaj, aby odbyć dalszą podróż. Jednak jaki rodzaj komunikacji obrać żeby trasa była dla nas najbardziej komfortowa?

Jak duża jest odległość od centrum miasta do lotniska? Czy opłaca się tam udać własnym autem?

lotnisko

Autor: Mike Petrucci
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteśmy zmotoryzowani, posiadamy działający wehikuł, którym uwielbiamy przemierzać odległe dystanse, warto udać się tam własnie za pomocą auta. Bowiem parking przy lotnisku jest stosunkowo tani, za siedem dni postoju zapłacimy tylko czterdzieści złotych.

Nie wahaj się – w szukaniu ciekawego Cię postu kontynuuj klikanie (https://www.spijtanio.eu/noclegi-sosnowiec) w następne linki. W końcu z pewnością znajdziesz coś ciekawego.

Jeśli wliczymy to sobie do wydatków z podróży nie będzie to dla nas spory koszt. Dodatkowo, nawet jeśli Wrocław nie jest nam za dobrze znanym miejscem, bez kłopotu dostaniemy się na lotnisko z każdej jego dzielnicy, bowiem znaki są całkiem regularnie rozmieszczone, zobacz . Usytuowane jest ono na peryferiach, jednak jeszcze w granicach miasta, dlatego ulice, które doń wiodą są niezwykle komfortowe i właściwie połączone.

Jeśli jednak nie mamy własnego samochodu, parking przy lotnisku nam się nie przyda, należy wybrać inny typ transportu.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się ponadto (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/), czy nasz podobny artykuł wydaje się być interesujący. Będzie nam także niesamowicie przyjemnie, jeśli napiszesz ocenę.

Kiedy już dotrzemy do centrum pociągiem, zaraz obok samego dworca znajduje się pętla autobusu, który zawiezie nas pod same wrota lotniska. Cena podróży jest standardowa, jest to bowiem transport

parking

publiczny, z tego powodu koszt praktycznie będzie zerowy.

Jedynym minusem są częste zbiorowiska w pojeździe, trasa jest dość spora, trwa nieco ponad pół godziny, a mnóstwo pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to przeważnie w środku panuje ogromny tłok. Sytuacja najmocniej uciążliwa jest w okresie upałów. Inną alternatywą będzie oczywiście wynajęcie taksówki. Taka podróż z głównego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas wynieść od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od firmy, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zadzwonić po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu dostępną. W porównaniu z pozostałymi, większymi miastami, szczególnie na zachodzie, terminal lotniczy we Wrocławiu jest bardzo blisko od centrum – sprawdź więcej. Możemy się doń udać samochodem, który trzeba odholować na parking przy lotnisku, autobusem, lub taryfą. Wszystko w zależności od naszych chęci i środków.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes