Lotnisko we Wrocławiu – czym się tam udać i w pobliżu zaparkować?

Sporo z nas, Wrocławian, nierzadko w ciągu roku korzysta z połączeń lotniczych. Udajemy się na urlop, w odwiedziny do znajomych, do szkoły. Za sprawą niedrogim firmom lotniczym jest to niezwykle atrakcyjna i komfortowa forma wycieczki. Mimo, że przelot w granicach Europy trwa tylko kilka godzin, musimy jeszcze do czasu wyprawy doliczyć transport na lotnisko – a z tym bywa wszelako, bowiem zazwyczaj miejsca te usytuowane są pod miastem. Wrocław na szczęście, ma całkiem dogodny dojazd.

lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób, zwłaszcza tych najbardziej oszczędnych, jadąc się na lotnisko, wybiera podróż autobusem. Wrocław może pochwalić się osobną linią, o standardowej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety podróż dość uciążliwa, gdyż trzeba ją odbyć w tabunie ludzi z wielkimi bagażami, a jeszcze jak trafimy na zatory, to bardzo może się ona wydłużyć. Na szczęście w momentach przesilenia ruchu linia ta odjeżdża kilka razy w ciągu godziny, zaczynając swój kurs spod dworca głównego, przemierzając przez popularne dzielnice. Jeśli posiadamy własne auto, sprawdzoną, chodź mniej ergonomiczną opcją, będzie podróż własnym samochodem. Wrocław ma parking przy lotnisku, gdzie możemy zostawić swój samochód płacąc jedynie kilkadziesiąt złotych na tydzień – tu – jest to o wiele tańsze niż podróż taryfą. Oczywiście, należy znać wówczas drogę, lecz w pewnym odcinku pojawiają się liczne znaki, wiodące bezpośrednio na lotnisko, dlatego trudno je przegapić.

Jeżeli analizujesz przedstawiany tekst, to oznacza, że bardzo Cię zaciekawił. Skoro tak, to przejrzyj, że odmienne serwisy też zawierają ważne informacje.

Także można spokojnie odebrać gościa stamtąd, właśnie używając auta, bez dodatkowych opłat. Bowiem parking przy lotnisku jest darmowy, jeżeli przebywamy na nim krócej niż dziesięć minut – a tyle powinno nam starczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, dość popularną opcją jest podróż taksówką.

parking

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, w tym przypadku warto mieć sprawdzoną korporacje i nie być obcokrajowcem. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą obcy język, od razu zawyżają cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od kursu, może nas nawet wynieść sto zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeżeli jesteśmy z innego miasta, i jest to tylko nasz przystanek przesiadkowy, lepiej wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z dużymi stolicami, jak na przykład Berlin, posiada lotnisko zupełnie niedaleko od centrum. Mało tego, miejska komunikacja nas tam zabierze w cenie normalnego biletu. Lecz jeżeli posiadamy swój pojazd, dobrze nim tam się udać, bowiem parking przy lotnisku jest bardzo tani. Taryfa z kolei to opcja jedynie dla bogatych.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes