Posiadam firmę i idę na urlop macierzyński

Pomoc prawna
Jeszcze całkiem niedawno przyszłe mamy zakładały swoją działalność gospodarczą i to faktycznie sporo matek tak robiło. Dlaczego? Bo później były im wypłacane bardzo duże pieniądze. Jednak trcohe się pozmieniało w normach prawnych, jeśli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Obecnie pieniądze, jakie dostaje świeżo upieczona matka, która ma działalność gospodarczą, są o dużo niższe. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej
Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
W 2015 roku ważny jest czas, przez jaki składki były uiszczane oraz kwota (zobacz smartvest.pl) tych składek (sprawdź szczegóły). Najistotniejsze zasiłki macierzyńskie otrzymają te kobiety, które przez rok uiszczały najwyższe stawki, w innym wypadku wszystko jest przeliczane według określonych norm, przez co zasiłek (zobacz ekwiwalent za urlop wypoczynkowy) macierzyński jest dużo niższy niż we wcześniejszych latach.

Zakładanie własnej firmyJeśli chcemy mieć swoją działalność gospodarczą to powinniśmy po pierwsze mieć bardzo dobry pomysł. Obecnie nie można postawić na kolejną zwykłą kawiarnię, czy na księgarnię. Dziś powinniśmy mieć pomysł na to, jak się wyróżnić na tle konkurencyjnych firm. A kiedy posiadamy już pomysł i stworzyliśmy biznes plan, albo jakąś sensowną prognozę działań, to musimy, po prostu, założyć firmę.

Jednak w Polsce kwestia jak założyć własną firmę, jest czymś normalnym. Bo co z tego, że wydaje nam się, że nasz pomysł jest świetny, gdy wychodzi, że nie możemy przekonać do tego zamysłu banku, a w żaden inny sposób nie możemy uzyskać na swoją idee środków. Co wtedy, czy wtedy również powinniśmy rozmyślać o tym, by założyć firmę. Czy może raczej musimy mieć już założoną działalność, by w ogóle móc iść do banku.

Jednak, jeżeli bank nie będzie chciał udzielić nam pożyczki, to, po, co mamy ogółem bawić się w zakładanie własnej działalności gospodarczej. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najważniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze bardzo wiele. Niestety, jeśli nie rozpoczniemy stawiać kroku za krokiem, to nie będziemy wiedzieli jak to będzie się działo w naszym konkretnym przypadku.

Oczywiście w Urzędach wszystko należy wypełniać wg określonego szablonu, ale cała reszta jest zależna tylko i wyłącznie od naszej kreatywności. Dobrze popytać innych biznesmenów, w jaki sposób zakładali swoje przedsiębiorstwa, na jakich zasadach najlepiej działać. To okaże się pomocne przy poznaniu rynku i uda nam się odnaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej na początku. Więcej na .

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes