Marketing na billboardach

Bilbord reklamowy
Każdy, kto chociaż ociupinę rozgryzł współczesne technologie wie, że dziś dominującą pozycję w świecie marketingowym dzierży sieć. Trudno się dziwić, w końcu umiejętnie umieszczone reklamy w sieci dotrą do większej liczby ludzi, niż np. billboardy w Rudzie Śląskiej. A jak wiemy fundamentalnym celem biznesmenów publikujących przekazy reklamowe jest to, by informacje o ich działalności dotarły do jak najszerzej grupy ludzi.

FP na najsłynniejszym portalu społecznościowym na świecie, który zgromadził już ponad 1000 000 000 zalogowanych, jest skuteczniejszym narzędziem marketingowym, niż billboardy w Zielonej Górze. Lecz czy to zawsze fakt?

W Polsce, identycznie jak w innych krajach rozwiniętych, wielki procent PKB generują niewielkie przedsiębiorstwa. Takie biznesy zwykle działają na wąskim terenie, oferując swoje usługi lub towary okolicznej społeczności. Takie niewielkie firmy nie potrzebują wcale reklam na wielkich serwisach sieciowych. Nie muszą też tworzyć i nadzorować rozbudowanych serwisów cyfrowych. Najlepszym rozwiązaniem dla tego typu biznesu są billboardy – w Dąbrowie Górniczej i innych miejscach w naszym kraju.

Billboardy
Autor: Mr Hicks46
Źródło: http://www.flickr.com

O ile biznesmen zamierza pozyskać i utrzymać klientelę w małej miejscowości, musi zrealizować dokładne badania ankietowe, by jak najlepiej zbudować komunikat reklamowy i stworzyć dobrą ofertę. To niezbyt trudne zadanie w wąskiej społeczności, też nie będzie wcale drogie, a może przynieść soczyste profity.

Duże banery są niezwykle skuteczne, kiedy biznesmen chce wysłać przekaz perswazyjny do danej grupy docelowej. Najlepszym przykładem są bilbord w Częstochowie na . Zakładając billboardy w tym prowincjonalnym mieście, które każdego roku jest nawiedzane przez rzesze pielgrzymów, jest znakomitą szansą pozyskania klientów spośród grupy ludzi religijnych. Jeżeli właśnie do takiej grupy chcesz adresować swoje przekazy, billboardy w Częstochowie stają się najlepszym pomysłem.

Źródło: www.billboardy-reklama.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes