Marketing relacji okazuje się być świetną formą reklamy

karta lojalnościowa
Systemy lojalnościowe posiadają za zadanie zachować kontrahenta

Teraz okazuje się być dużo sklepów, w których ludzie mają szansę robić sprawunki, a to sprawia, że należy posiadać zawsze konkurencyjne kwoty i do tego, trzeba udowodnić kontrahentowi, że jest dla nas istotny. Z tego właśnie powodu coraz większym zainteresowaniem radują się systemy lojalnościowe, które w różnych sklepach oferowane są klientom.

systemy lojalnościowe
Źródło: www.spiceupyourblog.com

Przeważnie polegają one na tym, że klient otrzymuje specjalną kartę oraz gdy robi sprawunki będą na nią doładowane punkty w zależności od tego, ile za te zakupy płacił. Taki program lojalnościowy spowoduje, że kontrahent częściej wchodzi do konkretnego marketu, gdyż zaznaczy, że to co straci na zakupy, zwróci mu się choć w części, w postaci punktów, które będzie miał szansę użyć podczas następnych sprawunków. To właśnie powoduje, że okazuje się być mniej skłonny do szukania wyprzedaży w odmiennych sklepach oraz częściej pozostaje przy jednym z nich.

Przeważnie stosowany jest marketing relacji

Im lepiej trafi się w oczekiwania kontrahenta, który okazuje się być przecież indywidualną osobą, tym znaczniejsza będzie szansa, że będzie do nas wracał. Dlatego ostatnimi czasy tak dużą popularnością raduje się marketing relacji (więcej o marketingu relacji). Wspiera się on głównie na odkryciu zdania i oczekiwań kontrahenta, a potem na takim dobraniu okazji, by miał szansę on wyszukać coś dla siebie. Co więcej taki marketing często wsłuchuje się także w to co opowiadają klienci, a to sprawia, że właściciele lepiej orientują się w tym, co należy w sklepie odmienić. Więcej na http://www.programylojalnosciowe.pl/program-lojalnosciowy-dla-firm.html

Karta lojalnościowa
Autor: Pure Metal Cards
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba troszczyć się o klienta

Im lepiej będziemy troszczyć się o klienta, im częściej będziemy mu udowadniać, że jego potrzeby okazują się być dla nas istotne, tym większa będzie szansa, że niejednokrotnie sprawunki będzie on dopełniał u nas. Przez to tak ważne są wszelkie zachowania, które mają na celu nie tylko zdobycie nowego kontrahenta, ale również jego dalsze zachowanie przy sobie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes