Mazury- idealne miejsce na wakacje z bliskimi w malowniczej okolicy, pełnej lasów oraz wspaniałych jezior

Kiedy szukamy idealnego miejsca na podróż w naszym kraju, zwróćmy uwagę na Mazury. Ta przepiękna kraina geograficzna z pewnością zachwyci nasze serce i z chęcią wrócimy w ten rejon jeszcze raz.

Mazury to bardzo popularny kierunek, na który decydują się turyści z całego kraju. Cudowne jeziora, lasy i bogactwo kulturowe tego rejonu rok rocznieco roku przyciąga tłumy turystów. Wyprawę po Mazurach warto rozpocząć od Olsztyna, który jest idealnym miejscem na nocleg w czasie podróży. Jeśli potrzebny jest nam hotel Olsztyn ma w ofercie nam mnóstwo obiektów, w których możemy przenocować a także posilić się wyśmienitym posiłkiem. Gdy już zjemy wyśmienite śniadanie i opuścimy pokoje w pensjonatach czy też hotele Olsztyn zachwyci nas wspaniałą architekturą a także zabytkami. Najchętniej odwiedzany przez turystów jest zamek oraz katedra. Obydwa obiekty wybudowane są w stylu gotyckim, co sprawia, iż stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla odwiedzających Olsztyn turystów.

Jeśli dalej interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę a tutaj na pewno znajdziesz dużo informacji na omawiany wątek.

Olszyn to również wiele jezior, które otaczają miasto ze wszystkich stron jak również popularne w całym kraju planetarium, które będzie świetną rozrywką zarówno dla dzieci jak też dla dorosłych turystów.

hotel

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością najciekawsze na Mazurach są rejsy po zbiornikach wodnych. Malownicze lasy i szlaki sprawią, iż wakacje w tym miejscu będą niezapomniane.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis islandia last minute, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które również będą fascynujące.

W czasie wakacji możemy wziąć udział w spływie po rzece Łynie. W pobliżu Olsztyna znajduje się miasto Olsztynek, w którym można zobaczyć eksponaty Muzeum Budownictwa Ludowego. Wycieczka w tego rodzaju miejsce z pewnością będzie dobrą lekcją historii tak samo dla dzieci jak również dla dorosłych. Jeśli jesteśmy miłośnikami wędkarstwa można zdecydować się na urlop nad jeziorem Kalwa. W tym miejscu w absolutnej ciszy i spokoju łowione są jedne z najokazalszych ryb. Aby móc wędkować w takim miejscu musimy uzyskać stosowne pozwolenie. Więcej na stronie

Wakacje na Mazurach mogą być wspaniałym przeżyciem dla każdego, kto lubi krajobrazy pełne jezior oraz lasów. To także raj dla wędkarzy, żeglarzy jak również miłośników średniowiecznej historii, którą można w dokładniejszy sposób poznać odwiedzając muzea na przykład w pobliżu Olsztyna- stolicy województwa.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes