Media Relations receptą na sukces Twojej firmy.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw ma ukształtowaną swoją politykę public relations. Są coraz bardziej świadomi kształtowania relacji ze swoim otoczeniem. Widzą jakie to istotne dla ich interesów. Często skutecznie przeprowadzona kampania pr wpływa na konkretne skutki dobrej prasy przyciąganie nowych klientów. Zwłaszcza marki znane nie mogą pozwolić sobie na traktowanie po macoszemu kontaktów z mediami, partnerami, pracownikami, czyli wszystkimi tymi, którzy są w stanie różnymi metodami wpłynąć na wizerunek firmy. Raz zszargane dobre imię trudno jest odzyskać. Zwłaszcza opinia publiczna, ocenia każdy ruch bardziej szczegółowo.

Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy
Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Najszybszym sposobem dotarcia do podmiotów, które powinny być poinformowane o naszych planach są media społecznościowe. Dziś już sama telewizja nie wystarcza. Chyba nie ma kogoś, kto nie wiedziałby, czym jest Facebook, a i osób pozostających nieczułych na jego uroki, z każdym dniem jest coraz mniej. Portal społecznościowy zrzeszający setki tysięcy ludzi z całego świata, bije rekordy popularności. Już jakiś czas temu odkryli go również specjaliści od PR. Jego użyteczność nie nastręcza większych trudności, dlatego skoro tak świetnie sprawdza się wśród masy indywidualnych użytkowników, dlaczego nie miałby sprawdzić się w firmie? Profil marki na Facebooku to fragment prowadzonej kampanii media relations. Praktycznie każda firma ma założony swoje konto na wszelakich portalach społecznościowych, z których komunikuje o swoich krokach.

Mimo że są to niebagatelne elementy działań firm zajmujących się kształtowaniem wizerunku, nie można zapominać o kontaktach międzyludzkich. W tego typu działaniach dobrze sprawdzają się uprawiane zwykle z niezmierną atencją polityków konferencje prasowe, które mają zapewnić im jak najwięcej cytowani w mediach ogólnopolskich. Radzimy również nie rezygnować z tego typu kroków, ponieważ nic tak poprawnego zrozumienia przekazu niż wymiana poglądów nomen omen face to face. O tym, że właściwie przeprowadzony PR sprawdza się nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne tylko, aby szły za tym nie tylko słowa, ale i konkretne czyny, ponieważ podmioty otoczenia mają to do siebie, że lubią weryfikować podmioty, z którymi współpracują. A dla konkurencji nie ma nic fajniejszego, niż trup w szafie, z którego ciężko się wytłumaczyć.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes