Medycyna estetyczna – jakie zabiegi są najpopularniejsze?

Uroda to podstawa
W naszym kraju działa coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, które oferują szereg rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami, lecz również polepszyć komfort życia i samopoczucie. Obecnie najpopularniejsze zabiegi dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze ciała, a także zmian w obrąbie wyglądu twarzy.

Zdrowa skóra
Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na usuwanie blizn po wypadkach, nieprzemyślanych tatuaży oraz nieestetycznie prezentujących się blizn. Dostępnych jest także wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu kompleksów po ciąży czy stracie sporej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie takich zmian możliwe jest kilkoma metodami- Możemy próbować zwalczać je domowymi sposobami, np. za pomocą kremów, lecz gdy mamy problem taki jak rozstępy usuwanie zmian skórnych najlepiej zostawić w rękach specjalistów. W dzisiejszych czasach gabinety medycyny estetycznej oferują w tym zakresie następujące zabiegi: peeling chemiczny, mikrodermabrazję, mezoterapię i zabieg laserowy. Najlepsze skutki najczęściej otrzymuje się w przypadku ostatniego z wymienionych sposób usuwania rozstępów, a więc terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą specjalnie przeznaczonego do tego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki. Aby osiągnąć najlepsze efekty tej metody, powinno się zaplanować pakiet zabiegów w dokładnych odstępach czasu, zalecanych przez lekarza.

Następnym niezwykle popularnym zabiegiem, który możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, aczkolwiek decyduje się na niego mnóstwo osób, które chcą zmodyfikować kształt nosa na różny sposób – polepszyć symetrię, długość, szerokość, usunąć garb, zmniejszyć bądź podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może zatem odnosić się do całego, czyli zarówno części chrzęstnej jak i kostnej lub jedynie części chrzęstnej- zobacz tu. Zabieg korekcji kształtu nosa dokonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, uzależnione jest to od wyników konsultacji i przeprowadzonych badań. Cięcia tworzy się w wewnętrznej części nosa oraz zszywa rozpuszczalnymi nićmi, nie ma więc żadnych widocznych dla otoczenia na skórze.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes