Medyczna recepta na młodość czyli popularne zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna
Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Dużo zależy też od typu urody. Faktem jest, że po niektórych bardziej widać ich wiek, inni natomiast trzymają się doskonale. Naturalnie warto dbać o siebie, żeby zachować młodość, aczkolwiek na proces starzenia się nie mamy wpływu. Obecnie jednak współczesna kultura narzuca nam styl życia, w myśl którego powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak silny trend pozwolił na skuteczny rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Coraz częściej po młodość w kremie udajemy się już nie do drogerii, ale do dermatologa-kosmetologa. Nowoczesne zabiegi są z reguły bardziej skuteczne, chociaż ich koszty są dosyć spore i nie każdego stać na taki wydatek. Zasadniczo Skuteczna medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy szybko przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które dość radykalnie mogą udoskonalić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to popularna metoda, która nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Przeważnie wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W sytuacji, gdy plasujemy pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi kosztami, gdyż ilość koniecznych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż standardowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują niewielkie skutki uboczne przykładowo zaczerwienia i obrzęku, które goją się z upływem czasu.

medycyna estetyczna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 10 lat to rekomendowany botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega procedura wstrzykiwania botoksu, zwłaszcza po tym, jak zabieg stał się modny wśród celebrytów. W prasie brukowej nierzadko komentuje się na zdjęciach znanych osób efekt “przed i po”. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że zauważalne efekty są nietrwałe i po okresie czasu należy wznowić kurację. Oczywiście jak w przypadku wielu tego typu estetycznych zbiegów, również i tu musimy się liczyć z tym, że pacjenci mogą czuć pewien ból. Ceny botoksu wahają się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od miejsca zmarszczek oraz naturalnie klasy specjalisty.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes