Metoda na oryginalne wczasy – czarujące Wyspy Karaibskie

Karaiby
Sporo osób marzy o niebanalnym urlopie spędzanym w niecodziennym miejscu, które urzeknie cudownym klimatem i autentyczną egzotyką. Takie wczasy potrafią – w zależności od lokacji i upodobań – przynieść zarówno powiew świeżości oraz przygodę, jak i świetny relaks; obie formy rozrywki pomogą w oderwaniu się od codziennych nudnych spraw. Spośród mnóstwa licznych miejsc da się wybrać ogrom odległych krain, jednak teraz doskonałym miejscem są Wyspy Karaibskie – posiadają dużo zalet, jakie wyróżniają ów uroczy archipelag wśród następnych możliwych miejsc na wczasy.

Karaiby
Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ Karaiby są od lat słynne jako miejsce doceniane i uwielbiane poprzez turystów, baza turystyczna jest tam bardzo rozbudowana, a mimo to nie wpłynęło to znacząco na niebanalną kulturę , jak również ładne widoki – necą do dziś. W dzisiejszych czasach da się bezproblemowo ucieszyć się tam słońcem, morzem i pięknymi plażami, a także najświeższymi kokosami, rumem oraz wysokiej jakości tytoniem. Turyści pragnący nowych wrażeń kulinarnych obowiązkowo powinni skosztować karaibskiej kuchni – miejscowe potrawy, owe jak dla przykładu boudin créole bądź jerk, mogą zainteresować także najwybredniejszych smakoszy.

Również wielbiciele ciekawych trunków będą mogli znaleźć mnóstwo atrakcyjnych inspiracji – Wyspy Karaibskie są znane z dużej ilości likierów i drinków opartych na likierach, od uznanych również w Polsce piña colada albo mojito po rum. Okazji jest niezwykle znaczną ilość pod takim względem – z tego powodu zdecydowanie dobrze jest z nich korzystać w czasie intrygujących egzotycznych wakacji. Atrakcyjna pogoda i malownicze widoczki na pewno też potrafią wysoce uatrakcyjnić urlop – Karaiby są słynne z ładnego czystego morza i jasnego słońca.

Karaiby
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Wyspy Karaibskie to też jedyny tygiel kulturowy. Można tam spotkać zarówno zwyczaje indiańskie, jak i niektóre afrykańskie , jak również – w zależności od konkretnej wyspy – hiszpańskie, amerykańskie , a także holenderskie. Pojedyncze wyspy, takie jak dla przykładu Kuba albo Dominikana są również niepodległymi państwami. W pewnym czasie były również mekką dla piractwa, co było odzwierciedlone w słynnym filmie Verbinskiego. Z pewnością należy w czasie wyjazdów dowiedzieć się ogrom fascynujących rzeczy na temat tamtejszego folkloru, zwyczajów , a także kultury – dzięki temu można liczyć na niesamowite wrażenia, jakie zostaną z urlopu na długo.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes