Metody funkcjonowania domów na rynkach pierwotnych.

Od początku przekształcenia ustrojowego w naszym kraju mamy nieustanny boom na nieruchomości. Buduje się coraz więcej domów, coraz prędzej i co jest niesłychane, coraz lepiej. Wymagania konsumentów znacząco urosły w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Teraz od generalnego wykonawcy wymaga się nie tylko poprawnego postawienia budynku, ale również dodatkowego wyposażenia i dodatków dla przyszłych mieszkańców.

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Autor: NIOSH
Domy dla młodych par – czy nie są za drogie?Jak mówią niedawne raporty, zysk wykonawcy na metrze kwadratowym mieszkania (klik! sprawdź tutaj) wynosi nawet do 45 %! Ceny domów nadal rosną. W ciągu ostatnich pięciu lat na rynku nieruchomości (zobacz: apartamenty nad morzem sprzedaż) pierwotnych ceny podniosły się o przeszło dziesięć %. Przeprowadzimy proste wyliczenie kosztów, uwzględniając rzeczy takie jak:- Inflację = 3%,- Wzrost ekip budowlanych o 10 %,- Przyrost cen surowców budowlanych oraz cen ich składowania o 8%.Z tych szacunków wynika wyraźnie, że marża na metrze kwadratowym wzrasta o ponad 15%!

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Autor: sscornelius

Nikogo nie zadziwia więc sytuacja, gdy w obliczu kolejnej fali globalnego kryzysu gospodarczego co niektórzy wykonawcy opuszczają ceny nowych mieszkań. W miastach takich jak Wrocław czy Warszawa, ilość inwestycji w nowe mieszkania (sprawdź: sawa wilanów położenie) na sprzedaż zmalała o 7 ptk % w skali roku. Taka sytuacja sprawia, że intratne staje się nawet oferowanie ukończonego mieszkania (dalej) z niewielkim zyskiem. Dodatkowym czynnikiem, jaki jest powodem takiej sytuacji, to banki, jakie coraz rzadziej udzielają kredytów tzw. Klasie średniej, a o kupnie nowe mieszkania za gotówkę lub ze środków prywatnych mogą marzyć jedynie najbogatsi.


Bogaci inwestorzy w ofensywie.

gips

Autor: Baumit
Ta sytuacja na rynku zostawia pole do popisu dla bogatych przedsiębiorców. Z prognoz wynika, że w roku 2013 nastąpi duży spadek cen mieszkań, co może spowodować masowe zakupy nieruchomości, w celu ich późniejszej odsprzedaży.
Taka forma inwestycji może być mało stabilny dla rynku, gdyż w razie kłopotów z płynnością finansową tych osób, na rynek powtórnie trafi duża liczba mieszkań w bardzo okazyjnych cenach.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes